×
*** Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie swojego istnienia *** Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice ***

Rządowa kasa na przebudowę drogi w Koźlicach

Ponad 2,5 miliona złotych z Polskiego Ładu otrzymała gmina Rudna. Pieniądze zostaną spożytkowane na przebudowę i rozbudowę drogi w Koźlicach. Promesę potwierdzającą przyznanie takich środków wręczył wójtowi gminy minister Krzysztof Kubów.

Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów odwiedził wczoraj starostwa w Legnicy i Polkowicach oraz urzędy gmin, by wręczyć samorządowcom rządowe promesy. Przyznane środki pochodzą z Polskiego Ładu a dotyczą wsparcia gmin popegeerowskich. Gmina Rudna otrzymała ponad 2,5 mln zł.

-Otrzymane dzięki temu środki finansowe przeznaczone zostaną na przebudowę oraz rozbudowę drogi w Koźlicach. Dzięki kolejnemu rządowemu wsparciu możemy bezproblemowo realizować nowe inwestycje. Dbamy o bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Każda inwestycja jest odpowiedzią na ich potrzeby – powiedział wójt gminy, Adrian Wołkowski, dziękując za przyznaną promesę.

Droga w Koźlicach zostanie poszerzona, powstanie chodnik, kanał technologiczny, przebudowane zostaną również zjazdy.

 
d1
d2

Wybrane dla Ciebie

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.

Trzy nowe autobusy elektryczne będą wozić polkowiczan

Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice. Pojazdy najnowszej generacji zaprojektowane dla mniejszych miast i miasteczek wzmocnią żółty tabor. To najmniejsze z gamy zeroemisyjnych autobusów marki Yutong.

Budują drogę wewnętrzną w Miroszowicach w Gminie Lubin

Mieszkańcy ulicy Wiązowej w Miroszowicach w Gminie Lubin już mogą sprawdzać postępy prac na budowie drogi wewnętrznej. Zadanie obejmuje również montaż oświetlenia. Prowadzona inwestycja to jedna z czterech, które wsparte zostały dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie działalności

Kwiaty i wieńce pod tablicami pamiątkowymi, orkiestra górnicza i wiele wspomnień – Zakłady Górnicze Rudna świętują dzisiaj 50-lecie swojego istnienia. Przy okazji oficjalnych uroczystości nie mogło zabraknąć pracowników kopalni i tych, którzy półwieku temu budowali potęgę Polskiej Miedzi.

Spotkanie polskich i niemieckich studentów w Legnicy

W Starostwie Powiatowym w Legnicy zorganizowano spotkanie ze studentami kierunku Prawo i Bezpieczeństwo Wewnętrzne z Collegium Witelona w Legnicy oraz uczelni Hochschule der Sächsischen Polizei Rothenburg z Niemiec.

Kolejna ofiara oszustów. Legniczanka straciła pieniądze

Do legnickiej komendy policji zgłosiła się kolejna ofiara oszustów podających się za pracowników baku.Na szczęście dla kobiety pieniądze, które zniknęły z jej konta nie były dużą kwotą.

Sport

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.