×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Rządowa kasa na przebudowę drogi w Koźlicach

Ponad 2,5 miliona złotych z Polskiego Ładu otrzymała gmina Rudna. Pieniądze zostaną spożytkowane na przebudowę i rozbudowę drogi w Koźlicach. Promesę potwierdzającą przyznanie takich środków wręczył wójtowi gminy minister Krzysztof Kubów.

Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów odwiedził wczoraj starostwa w Legnicy i Polkowicach oraz urzędy gmin, by wręczyć samorządowcom rządowe promesy. Przyznane środki pochodzą z Polskiego Ładu a dotyczą wsparcia gmin popegeerowskich. Gmina Rudna otrzymała ponad 2,5 mln zł.

-Otrzymane dzięki temu środki finansowe przeznaczone zostaną na przebudowę oraz rozbudowę drogi w Koźlicach. Dzięki kolejnemu rządowemu wsparciu możemy bezproblemowo realizować nowe inwestycje. Dbamy o bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Każda inwestycja jest odpowiedzią na ich potrzeby – powiedział wójt gminy, Adrian Wołkowski, dziękując za przyznaną promesę.

Droga w Koźlicach zostanie poszerzona, powstanie chodnik, kanał technologiczny, przebudowane zostaną również zjazdy.

 
d1
d2

Wybrane dla Ciebie

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.