×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Blisko 5 miliardów złotych zysku netto KGHM za 2022 rok

Podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w Centrali KGHM, zarząd Polskiej Miedzi przedstawił wyniki finansowe i produkcyjne osiągnięte w ubiegłym roku. – Te wyniki są dla nas bardzo satysfakcjonujące, a są efektem ciężkiej pracy załogi, ale także pracy dwóch zarządów spółki – powiedział rozpoczynając dzisiejsze spotkanie z mediami prezes KGHM, Tomasz Zdzikot.

W ostatnim czasie niemal wszystkie konferencje wynikowe: kwartalne i roczne, odbywały się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Nowy zarząd Polskiej Miedzi zrobił wyjątek i zaprosił przedstawicieli mediów do Lubina, do reprezentacyjnej sali im. Jana Wyżykowskiego. Zgodnie z zasadą, omówienie wyników nastąpiło dzień po oficjalnym ich ogłoszeniu.

-Wyniki są dobre, jesteśmy z nich zadowoleni, są efektem ciężkiej, trudnej i odpowiedzialnej pracy naszej załogi, naszych pracowników, którym serdecznie za to dziękuję. Ale to również efekt pracy dwóch zarządów naszej firmy, w ramach których gwarantem ciągłości są osoby pana prezesa Marka Świdra i prezesa Marka Pietrzaka. Nasze wyniki są dobre, szczególnie, że kształtowały się w okresie trudnym, związanym zarówno z trwającym jeszcze w 2022 roku okresem pandemii COVID-19, a także – w sposób oczywisty – zbrojnym konfliktem za naszą wschodnią granicą. To są wydarzenia i okoliczności, które nie są obojętne dla gospodarki i dla tak dużych organizmów działających na całym świecie, jak KGHM – zaznaczył prezes KGHM, Tomasz Zdzikot.

W ubr. miedziowa spółka osiągnęła blisko 34 mld przychodów, co w porównaniu do roku 2021 oznacza wzrost o około 14 procent. Zysk netto wyniósł prawie 5 mld zł, a skorygowana EBIDTA osiągnęła wartość 8,9 mld zł.

W dalszej części konferencji szczegółowo omówiono wyniki produkcyjne, przedstawiono plany inwestycyjne spółki. KGHM nadal będzie zaangażowany w projekty bezpieczeństwa energetycznego i w realizację Programu Udostępniania Złoża.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.