×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Wiceminister edukacji specjalnym gościem konferencji w Krotoszycach

Czym jest neuroróżnorodność, jak współpracować z osobami dotkniętymi spektrum autyzmu, z ADHD czy cierpiącymi na dysleksję, dysgrafię, dyskalkulię, zespół Tourett’a czy mającymi wysoko wrażliwą osobowość? O tym dyskutowali uczestnicy warsztatów zorganizowanych dziś przez spółkę KGHM Polska Miedź S.A. Specjalnym gościem spotkania była Marzena Machałek, wiceminister edukacji i nauki.

Konferencję ph: „NEURORÓŻNORODNOŚĆ. Siła różnic, czyli jak tworzyć środowisko pracy czerpiąc z potencjałów” zorganizowano dziś w malowniczo położonym pałacu w Krotoszycach w powiecie legnickim. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki, natomiast partnerami KGHM byli: Związek Dużych Rodzin 3 plus oraz Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni.”NEURORÓŻNORODNOŚĆ” to pilotażowy projekt edukacyjny KGHM dla pracowników. Specjaliści i przedstawiciele biznesu rozmawiali dzisiaj o zjawisku neuroróżnorodności oraz budowaniu przyjaznego dla wszystkich środowiska pracy.

– Bardzo dziękuję, że narodowy czempion, jakim jest KGHM podejmuje tak ważny temat, jak  neuroróżnorodność. Miedziowa spółka rozumie innych ludzi i rozumie, że jesteśmy różni. Upowszechnianie wiedzy o neuroróżnorodności to wasza siła. Dziękuje za to zaangażowanie. To szersze spektrum, które dotyczy całej osobowości człowieka, problemów i wyzwań, jakim jest różnorodność, jakim są różne zaburzenia rozwojowe. Jak korzystać z potencjały każdego człowieka i włączać go do rynku pracy, o tym dzisiaj będziemy rozmawiać – powiedziała podczas otwarcia konferencji Marzena Machałek, wiceminister edukacji i nauki.

W dzisiejszych warsztatach uczestniczyli pracownicy Polskiej Miedzi, dyrektorzy oddziałów KGHM, prezesi spółek Grupy.

– KGHM jest firmą różnorodną i na tym budujemy nasz potencjał. Projekt dotyczący neuroróżnorodności buduje świadomość w naszej organizacji, ale nie tylko. Ten temat dotyczy nie tylko naszych obecnych czy przyszłych pracowników, ale również ich rodzin. Współdziałanie z osobami z różnymi potrzebami tylko wzmocni naszą załogę – dodał Marek Makuch, dyrektor naczelny ds. zarządzania zasobami ludzkimi KGHM Polska Miedź S.A.

Zjawisko neuroróżnorodności coraz częściej przebija się w świadomości społecznej. Rokrocznie wiele firm, w tym KGHM, angażuje się w szereg akcji, jak choćby „Polska na niebiesko”, której zadaniem jest propagowanie świadomości na temat autyzmu. Autyzm, to jednak nie jedyne zaburzenie, które mieści się w tym pojęciu. Wymienić można również ADHD, dysleksję, dysgrafię, dyskalkulię, zespół Tourett’a czy wysoko wrażliwą osobowość.

Miedziowa spółka podejmuje również własne działania, jak pilotażowy projekt dla pracowników KGHM i przedstawicieli szkół patronackich w Zagłębiu Miedziowym „Równi w różnorodności”. Zorganizowane zostały specjalne warsztaty, wykłady poprowadzili specjaliści z Akademii Marynarki Wojennej z Gdyni. Uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in. o tym, jak funkcjonują osoby neuroróżnorodne na rynku pracy. Ważnym tematem była integracja zespołów z udziałem osób neuroróżnorodnych.

Podczas spotkania w Krotoszycach podsumowano także dotychczasowe działania KGHM. Podczas panelu dyskusyjnego z udziałem przedstawicieli biznesu pojawiły się pomysły, ale też sprawdzone praktyki związane z budowaniem przyjaznego dla wszystkich środowiska pracy. Dyskusja dotyczyła także możliwości wsparcia neuroróżnorodnych uczniów w systemie edukacji w Polsce.

 

Wybrane dla Ciebie

Oddali banery wyborcze do schroniska dla zwierząt

Krystian Kosztyła,burmistrz Ścinawy i osoby startujące w wyborach samorządowych z jego komitetu wyborczego poszły za przykładem i swoje banery przekazały schronisku dla bezdomnych zwierząt, które są po opieką fundacji Life Code.

Rusza dodatkowa rekrutacja do gminnych przedszkoli

Od najbliższego poniedziałku rusza dodatkowa rekrutacja do przedszkoli i punktów przedszkolnych w Gminie Lubin. Wolne miejsca są jeszcze w siedmiu placówkach. Nabór uzupełniający potrwa do 26 maja.

Policjanci poszukują mężczyzny ze zdjęcia. Widzieliście go?

Mężczyzny ze zdjęcia szukają lubińscy policjanci. Poznajecie go? Jeśli tak dajcie znać mundurowym.

Ostatnia sesja radnych gminy Rudna w mijającej kadencji

Na ostatniej sesji upływającej kadencji spotkali się radni gminy Rudna. Były podziękowania za trud, poświęcenie i zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności. Były też życzenia i podsumowania ostatnich pięciu lat działalności rady.

To była ostatnia sesja Rady Miejskiej w Lubinie w tej kadencji

Dzisiaj po raz ostatni obradowali lubińscy radni. Podsumowali minione lata wspólnej pracy. Nie zabrakło podziękowań i dobrych życzeń, również od prezydenta Roberta Raczyńskiego. Nie wszyscy spotkają się na majowej sesji rozpoczynającej nową kadencję.

Siódemka na Rudnej. Górnicy bezpieczni

Do wstrząsu o sile tzw. siódemki doszło w Zakładach Górniczych Rudna. Na szczęście załoga kopalni jest bezpieczna.

Sport

Raport kartkowy przed meczem z Radomiakiem

Przed niedzielnym meczem w Radomiu, trener KGHM Zagłębia Lubin, jest w komfortowej sytuacji. Żaden z zawodników nie pauzuje za żółte kartki i nikt nie jest kontuzjowany, dlatego Waldemar Fornalik będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich piłkarzy.