×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Mieszkańcy coraz częściej korzystają z mapy zgłaszając przestępstwa

Wandalizm, dzikie wysypiska śmieci, zakłócanie spokoju czy picie alkoholu w miejscach niedozwolonych – te wszystkie sytuacje można zgłosić policji korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak się okazuje – mieszkańcy naszego regionu coraz częściej wybierają takie rozwiązanie.

 

Legniccy policjanci podsumowali styczeń. Z ich danych wynika, że ze 169 zgłoszeń na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa 98 z nich zostało potwierdzonych przez mundurowych w terenie. Z kolei 62 zgłoszenia dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości. Internauci zgłosili również 46 punktów niewłaściwej infrastruktury drogowej, 17 miejsca nieprawidłowego parkowania, kolejne zgłoszenia dotyczyły:

 • spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym – 10,
 • grupowania się młodzieży zagrożonej demoralizacją – 8,
 • używania środków odurzających – 6,
 • akty wandalizmu – 4,
 • dzikich wysypisk – 4,
 • nielegalna wycinka drzew – 3,
 • miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej – 2,
 • złej organizacji ruchu drogowego – 2,
 • osoba bezdomna wymagająca pomocy – 1,
 • nielegalne rajdy samochodowe – 1,
 • niszczenie zieleni – 1,
 • wałęsające się bezpańskie psy – 1,
 • znęcanie się nad zwierzętami – 1

– W wyniku weryfikacji wskazanych na mapie zgłoszeń, policjanci potwierdzili 98 zagrożeń. Mimo, że większość zdarzeń ma charakter incydentalny to jednak weryfikacja tych zagrożeń zmniejsza eskalację wielu negatywnych zjawisk, bądź nie dopuszcza do ich powstawania – przekonuje Jagoda Ekiert, oficer prasowy KMP Legnica zachęcając do korzystania z tej internetowej aplikacji. – Dzięki takiemu współdziałaniu, wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a funkcjonariuszami skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.