×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Nowoczesny, policyjny ambulans kryminalistyczny od Fundacji KGHM

Legniccy policjanci pozyskali nowoczesny ambulans kryminalistyczny. Zakup pojazdu możliwy był dzięki środkom przekazanym przez Fundację KGHM oraz z budżetu Komendy Głównej Policji. Kluczyki symbolicznie przekazał Michał Topolnicki, dyrektor naczelny ds. hutnictwa spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Nowy, nieoznakowany samochód będzie służył w codziennej służbie technikom policyjnym. Pojazd wyposażony jest w sprzęt specjalistyczny pomocny w wykonywaniu niezbędnych czynności procesowych na miejscu danego zdarzenia.

-Taka praca wymaga od funkcjonariuszy wiele dokładności i czasu, a niejednokrotnie warunki pogodowe i terenowe nie są łaskawe. Dzięki profesjonalnemu ambulansowi kryminalistycznemu technicy będą pracować w znacznie dogodniejszych warunkach, co skutecznie przełoży się na efektywne działania i wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, jak i samych funkcjonariuszy. Pojazd będzie służył jako wygodne i nowoczesne miejsce do pracy. Zapewni policjantom komfortowe warunki nawet przy niesprzyjającej aurze – mówi asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Na zakup nowoczesnego radiowozu, po połowie solidarnie złożyły się Fundacja KGHM oraz Komenda Główna Policji. W czasie uroczystego przekazania nowego pojazdu, kluczyki szefowi legnickiej policji wręczył Michał Topolnicki, dyrektor naczelny ds. hutnictwa spółki KGHM Polska Miedź S.A.

-Komendant miejski policji w Legnicy, podinsp. Zbigniew Kopij, przekazał serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i zaufanie. Zapewnił również, że dowodem uznania i jednocześnie wyrazem wdzięczności będzie służba policjantów korzystających z powierzonego sprzętu, na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu legnickiego. Bardzo dziękujemy Fundacji KGHM Polska Miedź za wsparcie, zrozumienie i nieocenioną pomoc w skutecznym realizowaniu zadań ustawowych przez policjantów z naszej komendy – dodaje A. Grześków.

 
ambulans2
ambulans3
ambulans4

Wybrane dla Ciebie

Odprawa roczna legnickiej policji. Czas na podsumowanie

Starosta legnicki, Adam Babuśka, uczestniczył w dorocznej odprawie legnickiej policji. Spotkanie poświęcone było w głównej mierze ocenie i podsumowaniu działań funkcjonariuszy w 2021r.

Pierwsi policjanci już zaszczepieni

W całym kraju rozpoczęły się już szczepienia pracowników służb mundurowych. Na pierwszy ogień zaszczepiono m.in. policjantów. Szczepienia mają za sobą już pierwsi funkcjonariusze z legnickiej komendy.

Nowy radiowóz już jeździ po drogach gminy Rudna

Policjanci z Rudnej otrzymali właśnie nowy oznakowany radiowóz. To jeden z trzech pojazdów, który w ostatnich dniach trafił do Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Kluczyki do nowego radiowozu przekazał policjantom wójt Rudnej, Adrian Wołkowski w towarzystwie szefowej lubińskiej komendy.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.