×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Potrącenie pieszego na DK 36. Mężczyzna w ciężkim stanie

Do poważnego zdarzenia doszło na prostym, nieoświetlonym odcinku drogi nr 36 relacji Lubin – Ścinawa. Pieszy poruszający się w tym samym kierunku, co kierujący samochodem, wszedł nagle na jezdnię, wprost pod koła nadjeżdżającego pojazdu. Poszkodowany mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej 36 na odcinku Lubin – Ścinawa.

-Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, pieszy, 42-letni mieszkaniec gminy Ścinawa, szedł drogą w kierunku Lubina. Na prostym nieoświetlonym odcinku drogi, w obszarze niezabudowanym, w obrębie przejścia dla pieszych, nagle wszedł pod nadjeżdżający pojazd, którym kierował 19-letek. Jak tłumaczył kierujący, nie zauważył pieszego, gdyż było ciemno, a mężczyzna nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych. 19-letni mieszkaniec gminy Ścinawa w chwili zdarzenia był trzeźwy – relacjonuje asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Pieszy z licznymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Jego stan lekarze oceniają jako ciężki.

-W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, apelujemy o rozwagę i stosowanie przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim w porze nocnej noszenie elementów odblaskowych – dodaje na koniec policjantka.

 

Wybrane dla Ciebie

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.