×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Eko Powiat za 25 lat – Powiat Legnicki ogłasza konkurs

Zarząd Powiatu Legnickiego ogłasza konkurs plastyczny pn. „MÓJ EKO POWIAT ZA 25-LAT” skierowanego do dzieci i młodzieży  mieszkających na terenie powiatu legnickiego.

Uczestnicy mają za zadanie wykonać prace plastyczne wraz z krótkim opisem (do 300 znaków), w których przedstawią obraz swojej miejscowości w przyszłości, z uwzględnieniem elementów ekologicznych,  które mogą się pojawić do tego czasu.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie jednej pracy plastycznej. Dopuszcza się tylko prace wykonane w formacie A3 na papierze lub płótnie malarskim. Nie będą brane pod uwagę malowidła na szkle, kompozycje przestrzenne, rzeźby, prace z plasteliny, bibuły, zapałek, materiałów sypkich i spożywczych itp.

Prace będą oceniane w kategoriach:

  1. szkoły podstawowe — uczniowie klas I-III;
  2. szkoły podstawowe — uczniowie klas IV-VIII;
  3. szkoły ponadpodstawowe.

Prace można składać osobiście w biurze podawczym organizatora (na parterze w holu budynku) lub przesyłać pocztą do siedziby organizatora (Starostwo Powiatowe w Legnicy, Punkt Obsługi Interesantów, parter; pl. Słowiański 1; 59-220 Legnica) z dopiskiem na kopercie: KONKURS PLASTYCZNY pt.: „MÓJ EKO POWIAT ZA 25-LAT” w terminie od 8 września 2023 r. do 6 października 2023 r. O terminie decyduje data pieczątki wpływu, w przypadku prac przesłanych  pocztą  tradycyjną decyduje data stempla pocztowego.

Szczegóły w regulaminie konkursu oraz pod numerem tel. 76/72-43-418.  Zapytania można również przesyłać za pomocą korespondencji elektronicznej na e-mail: [email protected].

Źródło: Powiat Legnicki
 
eko-powiat-za-25-lat-plakat

Wybrane dla Ciebie

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.