×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Drugi mecz i druga wygrana mistrzyń Polski! (ZDJĘCIA)

Lubińskie szczypiornistki odnotowały drugie zwycięstwo w lidze. Miedziowe pokonały na boisku rywalki z Piotrkowa Trybunalskiego i maja komplet punktów na swoim koncie.

Cóż to było za spotkanie! Lubinianki od pierwszych minut nie dawały złudnych nadziei swoim przeciwniczkom. Bardzo szybko pokazały, że tytuł mistrza należy im się jak najbardziej. Po kilku minutach było już 3:1. A 10 minut później 14:7. Lubinianki miały szczelną obronę i szybki atak. Pierwsza połowa spotkania skończyła się wynikiem 17:10.

Kilka minut przerwy w grze dało do myślenia rywalkom Zagłębia, które miały swoje pięć minut na boisku na początku drugiej połowy. Uszczelniły nieco swoja obronę i rzuciły się do walki. Zdobyły cztery punkty i było 19:15 w 38. minucie. Ale Miedziowe błyskawicznie się obudziły i znów zaczęły strzelać. Defensywie Piotrcovii najbardziej we znaki dawał się duet Jakubowska-Górna, których rzuty były bardzo celne. Zagłębie pod koniec spotkania zbliżyło się do dziesięciobramkowej przewagi, a ostatecznie wygrało 34:27.

– Drugi mecz i drugi mecz zwycięski i to jest najważniejsze. Od początku do końca mecz był pod naszą kontrolą i chociaż zdarzyły się słabsze momenty, to wykorzystałyśmy słabe punkty Piotrcovii. Jedyne z czego jestem niezadowolona to skuteczność z rzutów karnych, a właściwie jej brak. Znów rzucamy dużo bramek, jednak w obronie mamy jeszcze nad czym pracować – podsumowała Bożena Karkut, trenerka Zagłębia.

MVP meczu: Kinga Jakubowska (Zagłębie)
MVP Piotrcovii: Daria Opelt
MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34:27 (17:10)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka – Jakubowska 9, Grzyb 5, Hartman, Górna 8, Miłek, Drabik 2, Galińska 2, Zawistowska 2, Kochaniak-Sala 3, Matieli 2, Noga, Milojević 1.

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Klonowska, Oreszczuk 4, Trawczyńska 3, Majsak 1, Królikowska 3, Jureńczyk 2, Grobelna 1, Sobecka 4, Trbović 3, Świerczek 5, Sarnecka, Waga 1.

Ten dzień zapamięta do końca życia. Teraz wraca do zdrowia

Był 19 stycznia 2022r., gdy w derbach regionu Zagłębie Lubin podejmowało w hali RCS zespół KPR Kobierzyce. Podczas jednej z akcji, najskuteczniejsza do tej pory w szeregach Zagłębia, Kinga Jakubowska, została powalona przez rywalkę na parkiet. Diagnoza była okrutna. Dzisiaj, zawodniczka jest po trzech operacjach i przechodzi żmudną rehabilitację. Kiedy powróci na parkiet? Sama by […]

Tak właśnie się to robi. Mistrzynie Polski z Lubina nie biorą jeńców

Ponad 2,5 tysiąca kibiców zgromadzonych w hali RCS w Lubinie obejrzało fantastyczny popis umiejętności i gry najwyższych lotów szczypiornistek Zagłębia Lubin. W szlagierze PGNiG Superligi Kobiet, lubinianki zdemolowały zespół MKS-u FunFloor Lublin, potwierdzając mistrzowskie ambicje i aspiracje.

Dwunasta wygrana Zagłębia w lidze

W zaległym meczu PGNiG Superligi Kobiet, szczypiornistki Zagłębia Lubin pokonały na wyjeździe z Galiczanką Lwów 22:20. Było to już kolejne dwunaste Miedziowych, które pewnie przewodzą w lidze.

Mistrzynie Polski wracają na parkiet. Rywalem – ekipa z Jarosławia

Już w najbliższą sobotę, 7 stycznia, po świąteczno – noworocznej przerwie, na parkiet powrócą szczypiornistki Zagłębia Lubin. Aktualne mistrzynie Polski zmierzą się w hali RCS z ekipą Eurobudu JKS Jarosław. Miedziowe będą zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku.

Szczypiornistki Zagłębia nadrobią zaległości

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin nadrobią dziś zaległości. Aktualne mistrzynie Polski zmierzą się bowiem na wyjeździe z ekipą Startu Elbląg. Miedziowe będą faworytkami tego pojedynku, ale rywalek nie zamierzają lekceważyć.

Joanna Drabik z nowym kontraktem. Obrotowa w Zagłębiu do 2026 roku

Kolejna zawodniczka przedłużyła kontrakt z MKS-em Zagłębiem Lubin. Po Karolinie Kochaniak – Sali, nową umowę podpisała obrotowa Joanna Drabik. Doświadczona zawodniczka pozostanie w Zagłębiu co najmniej do 2026 roku.

Sport

Raport kartkowy przed meczem z Radomiakiem

Przed niedzielnym meczem w Radomiu, trener KGHM Zagłębia Lubin, jest w komfortowej sytuacji. Żaden z zawodników nie pauzuje za żółte kartki i nikt nie jest kontuzjowany, dlatego Waldemar Fornalik będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich piłkarzy.