×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Drugi mecz i druga wygrana mistrzyń Polski! (ZDJĘCIA)

Lubińskie szczypiornistki odnotowały drugie zwycięstwo w lidze. Miedziowe pokonały na boisku rywalki z Piotrkowa Trybunalskiego i maja komplet punktów na swoim koncie.

Cóż to było za spotkanie! Lubinianki od pierwszych minut nie dawały złudnych nadziei swoim przeciwniczkom. Bardzo szybko pokazały, że tytuł mistrza należy im się jak najbardziej. Po kilku minutach było już 3:1. A 10 minut później 14:7. Lubinianki miały szczelną obronę i szybki atak. Pierwsza połowa spotkania skończyła się wynikiem 17:10.

Kilka minut przerwy w grze dało do myślenia rywalkom Zagłębia, które miały swoje pięć minut na boisku na początku drugiej połowy. Uszczelniły nieco swoja obronę i rzuciły się do walki. Zdobyły cztery punkty i było 19:15 w 38. minucie. Ale Miedziowe błyskawicznie się obudziły i znów zaczęły strzelać. Defensywie Piotrcovii najbardziej we znaki dawał się duet Jakubowska-Górna, których rzuty były bardzo celne. Zagłębie pod koniec spotkania zbliżyło się do dziesięciobramkowej przewagi, a ostatecznie wygrało 34:27.

– Drugi mecz i drugi mecz zwycięski i to jest najważniejsze. Od początku do końca mecz był pod naszą kontrolą i chociaż zdarzyły się słabsze momenty, to wykorzystałyśmy słabe punkty Piotrcovii. Jedyne z czego jestem niezadowolona to skuteczność z rzutów karnych, a właściwie jej brak. Znów rzucamy dużo bramek, jednak w obronie mamy jeszcze nad czym pracować – podsumowała Bożena Karkut, trenerka Zagłębia.

MVP meczu: Kinga Jakubowska (Zagłębie)
MVP Piotrcovii: Daria Opelt
MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34:27 (17:10)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka – Jakubowska 9, Grzyb 5, Hartman, Górna 8, Miłek, Drabik 2, Galińska 2, Zawistowska 2, Kochaniak-Sala 3, Matieli 2, Noga, Milojević 1.

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Klonowska, Oreszczuk 4, Trawczyńska 3, Majsak 1, Królikowska 3, Jureńczyk 2, Grobelna 1, Sobecka 4, Trbović 3, Świerczek 5, Sarnecka, Waga 1.

Zwycięska inauguracja. Trzy punkty dla Zagłębia

Szczypiornistki z MKS Zagłębie Lubin nie oddały dzisiejszego zwycięstwa. Widać, że po wakacyjnej przerwie bardzo dobrze czują się na boisku i wciąż grają na wysokim poziomie by obronić mistrzowski tytuł.

Mistrzynie wracają do gry! Dzisiaj inauguracja sezonu

Aktualne mistrzynie Polski i zdobywczynie Pucharu Polski zagrają dzisiaj pierwszy mecz w nowym sezonie. Zapraszamy do hali Regionalnego Centrum Sportowego. Początek spotkania o godzinie 17.45.

Zwycięska inauguracja sezonu lubińskich szczypiornistów

Inauguracja sezonu 2021/2022 okazała się szczęśliwa dla lubińskich szczypiornistów. W hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie pokonali Handball Stal Mielec 25:23 (13:12).

Schodowski nowym asystentem Jarosława Hipnera

Od nowego sezonu Marcin Schodowski w ekipie lubińskiego szczypiorniaka będzie pełnił dwie funkcje – bramkarza i asystenta trenera Jarosława Hipnera.

Szczypiornistki z Lubina wróciły do treningów

Po wakacyjnym odpoczynku czas wracać do pracy. Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin rozpoczęły już przygotowania do nowego sezonu. Dziś odbyły pierwszy trening.

Trzech nowych zawodników dołączy do męskiej ekipy Zagłębia

Mateusz Drozdalski, Michał Bekisz i Patryk Iskra od najbliższego sezonu reprezentować będą barwy Zagłębia Lubin.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.