×
*** W wielu miejscowościach naszego regionu odbywają się inauguracyjne sesje rad gmin i powiatów. Nowi radni składają ślubowanie, wybierani są starostwie i przewodniczący rad ***

Gościnny stadion Górnika dla Chrobrego Głogów

Stadion Górnika Polkowice najwyraźniej przypadł do gustu piłkarzom Chrobrego Głogów. W meczu 6. kolejki na zapleczu ekstraklasy podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia odprawili z kwitkiem zespół GKS-u Katowice wygrywając aż 4:0.

Spotkanie odbyło się przy Kopalnianej ze względu na trwający remont stadionu przy Wita Stwosza. Głogowianie wystąpili więc w roli gospodarzy. I zaczęli mecz imponująco. Już w 5. min. wynik spotkania otworzył Mikołaj Lebedyński. W 34. min. na 2:0 podwyższył Mateusz Bochnak. Kolejne gole padły w drugiej połowie. Najpierw w 81. min. trzecie trafienie zaliczył Marcel Ziemann, a kropkę nad „i” w doliczonym czasie z rzutu karnego postawił Mateusz Machaj.

W tabeli Fortuna 1.ligi Chrobry awansował na 5. miejsce. W następnej kolejce głogowianie mieli zmierzyć się z zespołem GKS-u Tychy, ale ze względu na powołania zawodników Chrobrego do reprezentacji narodowej, ten mecz odbędzie się w innym terminie. 10 września za to głogowianie podejmą Skrę Częstochowa.

Porażka Chrobrego na inaugurację wiosny

Od przegranej z Ruchem Chorzów, piłkarską wiosnę rozpoczęli zawodnicy Chrobrego Głogów. Goście z piastowskiego grodu mogli wywieźć cenny remis z trudnego terenu, ale chorzowianie zdobyli bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu.

Szybkie trzy sety i po sprawie

Fatalnie zaczęli nowy tydzień siatkarze Cuprum Lubin. Na własnym parkiecie przegrali z GKS-em Katowice 0:3 w setach do 18, 16 i 17.

Poniedziałkowy wieczór z siatkówką w Lubinie

Przed siatkarzami Cuprum Lubin kolejne ligowe starcie o punkty. Tym razem Miedziowe Lisy podejmą na własnym parkiecie zespół GKS-u Katowice. Rywale są w zasięgu lubinian. Początek dzisiejszego meczu o godz. 20.30.

Derby regionu dla Zagłębia. Miedziowi lepsi od Chrobrego w karnych

Kibice, którzy pojawili się w sobotni wieczór w hali przy Wita Stwosza w Głogowie z pewnością nie mogli narzekać na brak emocji. W wielkich derbach regionu, szczypiorniści Zagłębia Lubin wygrali w rzutach karnych z Chrobrym Głogów i powrócili do domu z dwoma punktami.

Wygrana Chrobrego w Bełchatowie ze Skrą

W dobrych nastrojach powrócili z Bełchatowa piłkarze Chrobrego. Głogowianie pokonali Skrę Częstochowa 2:1 i awansowali na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Seria Chrobrego przerwana

Każda seria kiedyś się musi skończyć. Po siedmiu meczach bez porażki, dzisiaj piłkarze Chrobrego Głogów musieli uznać wyższość rywala. W ciekawym meczu głogowianie przegrali na wyjeździe z GKS-em Katowice 0:1.

Sport

Szczypiornistki KGHM MKS Zagłębie Lubin w podwójnej koronie

W wielkim finale ORLEN Pucharu Polski Kobiet, zawodniczki KGHM MKS Zagłębia Lubin pokonały dziś ekipę MKS FunFloor Lublin 29:18 prowadząc do przerwy 16:8. Tym samym, Miedziowe obroniły trofeum zdobyte przed rokiem i po raz kolejny w jednym sezonie zostały mistrzyniami Polski i triumfatorkami Pucharu Polski!