×
*** W wielu miejscowościach naszego regionu odbywają się inauguracyjne sesje rad gmin i powiatów. Nowi radni składają ślubowanie, wybierani są starostwie i przewodniczący rad ***

Derby regionu dla Zagłębia. Miedziowi lepsi od Chrobrego w karnych

Kibice, którzy pojawili się w sobotni wieczór w hali przy Wita Stwosza w Głogowie z pewnością nie mogli narzekać na brak emocji. W wielkich derbach regionu, szczypiorniści Zagłębia Lubin wygrali w rzutach karnych z Chrobrym Głogów i powrócili do domu z dwoma punktami.

Pojedynek obu drużyn od początku do końca trzymał w napięciu. Lepiej na parkiecie wyglądali gospodarze, ale w końcówce pierwszej połowie to goście z Lubina zdominowali rywala i do szatni prowadzili 14:13.

Po zmianie stron na parkiecie trwała zażarta walka o każdy centymetr pola. Na kilka minut przed końcową syreną, głogowianie prowadzili różnicą kilku bramek, ale roztrwonili tę przewagę i Zagłębie dogoniło rywala. Po 60 minutach gry padł remis 30:30 i o losach spotkania miały decydować rzuty karne. W tej części meczu lepsi byli podopieczni trenera Hipnera, którzy wygrali 5:3 i powrócili do Lubina z dwoma oczkami.

Chrobry Głogów – MKS Zagłębie Lubin 30:30 (13:14) k. 3:5

Chrobry: Stachera, Dereviankin – Grabowski 6, Tilte 6, Kosznik 5, Paterek 4, Jamioł 4, Dadej 2, Orpik 1, Matuszak 1, Klinger, Wiatrzyk, Zdobylak, Strycz.

Zagłębie: Schodowski, Procho, Byczek – Drozdalski 6, Gębala 6, Hlushak 4, Adamski 3, Iskra 3, Hajnos 3, Moryń 2, Stankiewicz 1, Krupa 1, Michalak, Pietruszko, Bogacz, Kupiec.

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Porażka Chrobrego na inaugurację wiosny

Od przegranej z Ruchem Chorzów, piłkarską wiosnę rozpoczęli zawodnicy Chrobrego Głogów. Goście z piastowskiego grodu mogli wywieźć cenny remis z trudnego terenu, ale chorzowianie zdobyli bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.