×
*** Ogniska COVID-19 w lubińskim szpitalu. Pacjenci czekali godzinami na przyjęcia na SOR *** Od czwartku uczniowie klas V podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie ***

Jest nowy trener Górnika Polkowice. Entuzjasta włoskiej piłki

Były trener Stali Stalowa Wola i Hutnika Kraków, sympatyk włoskiego futbolu, zagorzały fan Juventusu Turyn został nowym szkoleniowcem pierwszoligowego Górnika Polkowice. Szymon Szydełko, bo o nim mowa, podejmie się trudnej misji utrzymania zielono-czarnych w 1. lidze.

Po serii porażek, zarząd polkowickiego klubu nie mógł już dłużej czekać. Cierpliwość Waldemara Jedynaka się skończyła i po ostatniej przegranej aż 0:5 z Zagłębiem Sosnowiec, dotychczasowy trener Paweł Barylski pożegnał się ze swoim stanowiskiem. Niemal tydzień musieliśmy czekać na nowe rozdanie. Dzisiaj klub oficjalnie poinformował o zatrudnieniu Szymona Szydełko.

Fanom polskiej piłki, nazwisko nowego szkoleniowca Górnika Polkowice, niewiele mówi. Ten 37-letni trener posiada wymaganą licencję UEFA PRO, ma za sobą staż m.in. w holenderskim Almere City FC, Legii, Wiśle Kraków czy Górniku Zabrze. Samodzielnie prowadził Stal Stalowa Wola i drugoligowego Hutnika Kraków. W obecnym sezonie, jego Hutnik zawodził i po przegranej z KKS Kalisz, pod koniec września tego roku, władze klubu rozwiązały z nim umowę.

Teraz będzie prowadził pierwszoligowego Górnika Polkowice. Cel ma wyznaczony – musi zrobić wszystko, by zespół utrzymał się na zapleczu ekstraklasy.

Prywatnie Szymon Szydełko jest zafascynowany włoską piłką. Od dzieciństwa kibicuje Juventusowi Turyn. Jest zwolennikiem futbolu pragmatycznego, by osiągnąć swój cel.

 
szydelko

Wybrane dla Ciebie

Szydełko staje przed karkołomną misją. Czy ocali Górnika Polkowice?

Szymon Szydełko podjął się nie lada wyzwania. Wiosną musi zrobić wszystko, by utrzymać Górnika Polkowice na zapleczu ekstraklasy. Znajdujący się na dnie ligowej tabeli zespół przechodzi wyraźny kryzys formy. Nowy szkoleniowiec nie ukrywa, że bez wzmocnienia kadry trzema, czterema zawodnikami, ciężko będzie cokolwiek zdziałać.

Sport

Poważne osłabienie Zagłębia. Kingi nie zobaczymy już w tym sezonie

Fatalne wieści nadeszły z obozu szczypiornistek Zagłębia Lubin. Kontuzja Kingi Jakubowskiej okazała się niestety bardzo poważna. Najskuteczniejsza zawodniczka w szeregach Miedziowych zerwała więzadła w kolanie i kibice już jej nie zobaczą w tym sezonie na parkietach PGNiG Superligi Kobiet. 

Na sygnale

Leżał w bezruchu na chodniku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

W późny niedzielny wieczór wracali do domu. Gdy szli rzadko uczęszczaną alejką, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podbiegli, by mu pomóc. Był już mocno wyziębiony. Do chwili przyjazdu zespołu karetki pogotowia, kontrolowali jego czynności życiowe. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sytuacja ta mogłaby zakończyć się dla 53-latka tragicznie. 

Rozmaitości

Radość i uśmiech dzieci był najcenniejszą nagrodą

Kilkaset paczek ze słodyczami, artykułami spożywczymi, środkami czystości i przyborami szkolnymi trafiło do kilku placówek opiekuńczo-socjalnych w całym regionie zagłębia miedziowego. To efekt dorocznej akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin.