Strona główna » Kibice wybiorą najlepszego piłkarza marca
Radny sejmiku Marcin Borys z Koalicji Obywatelskiej rzuca partyjną legitymacją *** Dwie 13-letnie Ukrainki pobite w Legnicy przez kobietę *** W Lubinie powstał nowy graf kibiców Zagłębia Lubin
Nemanja Mijusković z Miedzi Legnica oraz Rafał Leszczyński z Chrobrego Głogów zostali nominowani do tytułu „piłkarza miesiąca”. Laureata wybiorą kibice w drodze głosowania.
Obaj zawodnicy zasłużyli na nominacje. „Piłkarz marca” otrzyma w nagrodę 10 tys. zł, które zostanie przekazane na cel charytatywny. Oprócz Mijuskovicia i Leszczyńskiego, w gronie nominowanych znaleźli się jeszcze Adam Deja z Arki Gdynia, Szymon Sobczak z Zagłębia Sosnowiec oraz Łukasz Zjawiński z Sandecji Nowy Sącz.
Kibice mogą oddać głos na swojego faworyta już tylko do poniedziałku, 28 marca na oficjalnej stronie Fortuna 1 Ligi. Piłkarzem Marca zostanie zawodnik, który uzyska najwięcej punktów spośród nominowanych. Zwycięzcę poznamy w środę, 30 marca.
W szóstej kolejce Fortuna 1. ligi piłkarze Chrobrego przegrali na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko – Biała 0:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył Kamil Biliński. Była to trzecia z rzędu, a czwarta w ogóle porażka głogowian w tym sezonie.
Chrobry Głogów ma wreszcie nowego trenera. Następcą Ivana Djurdjevicia został 42-letni Marek Gołębiewski, dotychczasowy szkoleniowiec drużyny rezerw Legii Warszawa. Jak sam o sobie mówi – jest trenerem na dorobku, ale chce udowodnić kibicom z Wita Stwosza, że warto było na niego postawić. Gołębiewski podpisał z klubem roczny kontrakt.
Organizator rozgrywek 1. ligi zaprasza do udziału w plebiscycie na najlepszego zawodnika maja. Jednym z nominowanych jest napastnik Miedzi Legnica, Patryk Makuch. Głosować można jeszcze tylko dzisiaj do godziny 20.
W ostatniej kolejce tegorocznego sezonu na zapleczu ekstraklasy, piłkarze Miedzi Legnica pokonali na wyjeździe Górnika Polkowice skromnie 1:0. Sporo goli padło za to w Głogowie. Chrobry rozbił Zagłębie Sosnowiec 4:0 i umocnił się na szóstej pozycji dającej udział w barażach o ekstraklasę.
Przed nami ostatnia kolejka w rozgrywkach Fortuna 1. ligi. Większość rozstrzygnięć już znamy. Udziału w barażach nie mogą być jeszcze pewni piłkarze Chrobrego Głogów.
W najbliższą niedzielę zapadną już ostatnie rozstrzygnięcia w Fortuna 1. lidze. Jedyną niewiadomą pozostaje, która z drużyn – obok Miedzi Legnica – awansuje bezpośrednio do ekstraklasy z drugiego miejsca. Tymczasem kibiców w regionie czekają derby. Legniczanie zagrają na Kopalnianej z Górnikiem Polkowice.
W Lubinie pojawił się nowy graf kibiców piłkarskiego Zagłębia Lubin. Nawiązuje on do Rzezi Wołyńskiej. Informacja o tym, która niedawno ukazała się w social mediach (post na stronie Zagłębie Fanatyków) rozpętała prawdziwą dyskusję nie tylko o tragicznej historii, ale także o współczesnych relacjach polsko-ukraińskich.
Wracamy do sprawy pobicia dwóch młodych Ukrainek na placu zabaw w Legnicy. Policjanci zatrzymali dzisiaj kobietę podejrzewaną o ten czyn. 26-letnia Legniczanka odpowie przed sądem za chuligański wybryk. Grozi jej do 7,5 roku pozbawienia wolności.
Miały być remedium na wpięcie do sieci kolejowej miejscowości, które wciąż czekają na powrót pociągów osobowych – i z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Autobusy Kolei Dolnośląskich kursujące „za pociąg” do Stronia Śląskiego, Góry i Sycowa notują ogromne wzrosty pasażerów, którzy korzystają z połączeń na jednym bilecie kolejowym.