×
*** Spółka KGHM ogłosiła wyniki produkcyjne i finansowe za I kwartał 2024r. *** Koniec siatkówki w Lubinie. Cuprum połączyło się ze Stilonem. Mecze PlusLigi rozgrywane będą w Gorzowie Wielkopolskim ***

Lekko, łatwo i przyjemnie. „Spacerek” polkowiczanek

O takim meczu można jedynie powiedzieć, że się odbył. Koszykarki CCC Polkowice nie miały żadnych problemów z pokonaniem młodego zespołu GTK Gdynia. W hali przy Dąbrowskiego padł wynik 72:23. Wprawdzie nie ma co znęcać się nad rywalkami z Gdyni, ale jak do tej pory to najmniejsza zdobycz punktowa na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet.

W Polkowicach sensacji nie było, bo być nie mogło. Faworyzowane gładko rozprawiło się z ostatnim teamem w tabeli. Rywalki były tylko tłem dla gospodyń, które grały swoje zwiększając przewagę z każdą upływającą minutą. Młody zespół z Gdyni właściwie nie istniał na parkiecie sromotnie przegrywając każdą kwartę.

Polkowiczanki ostatecznie wygrały 72:23 umacniając się na pozycji wicelidera tabeli.

CCC Polkowice – GTK Gdynia 72:23 (23:6, 14:4, 18:5 i 17:8)

CCC: Nacickaite 26 (6×3), Hampton 17 (2×3, 14 zb.), Gertchen 8 (2×3, 10 zb.), Telenga 6 (15 zb.), Gajda 6 (8 as.) oraz Kantzy 9 (1×3, 7 zb.), Jeziorna 0, Grabska 0;

GTK: Niemojewska 6 (6 zb.), Żytkowska 3 (1×3), Marcinkowska 2, Rudzka 1, Borkowska 0 oraz Bazan 6, Szmyrka 4, Szulc 1, Homza 0, Szymkiewicz 0.

Gdynianki bez szans w starciu z wicemistrzyniami Polski

Nie było niespodzianki w Polkowicach. W kolejnym meczu ligowym na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet, koszykarki BC Polkowice pokonały zespół GTK Gdynia 82:58. Po stronie gospodyń, po raz kolejny klasę pokazały Mavunga, Fitzgerald i Spanou.

BC Polkowice podejmuje czerwoną latarnię ligi

Kroczące od zwycięstwa do zwycięstwa w rozgrywkach EuroCup Woman, koszykarki BC Polkowice wracają na ligowe parkiety. W sobotnie popołudnie Pomarańczowe podejmą ostatni zespół w tabeli – GTK Gdynia.