×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Minimalna porażka w drugim meczu Ligi Mistrzów

W drugim pojedynku w rozgrywkach elitarnej Ligi Mistrzów, szczypiornistki KGHM MKS Zagłębia Lubin minimalnie przegrały na wyjeździe z rumuńskim Rapidem Bukareszt. Lubinianki prowadziły niemal przez całe spotkanie, ale to rywalki cieszyły się ze zdobycia punktów.

Miedziowe dobrze weszły w mecz prowadząc od początku do końca pierwszej połowy. Do szatni schodziły z 3-bramkową przewagą 15:12. W drugiej połowie Rumunki zaczęły gonić wynik i niestety robiły to skutecznie. W pewnym momencie wygrywały już 25:21, by ostatecznie wygrać 26:25.

W następnej kolejce lubinianki podejmą w hali RCS norweski Vipers Kristiansand – obrońcę trofeum z poprzedniej edycji Ligi Mistrzów.

 

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.