×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Pewna wygrana mistrzyń Polski. Beniaminek bez szans

Choć początek spotkania do łatwych nie należał, to jednak z każdą upływającą minutą szczypiornistki Zagłębia Lubin rozkręcały się na dobre, demolując w końcówce swojego rywala. W trzecim swoim meczu w tym sezonie aktualne mistrzynie Polski nie dały żadnych szans Galiczance Lwów wygrywając 41:27.

Początek dzisiejszego spotkania był w miarę wyrównany. Po kwadransie gry gospodynie prowadziły różnicą jednej, dwóch bramek. W miarę upływu czasu lubinianki stopniowo jednak zaczęły budować swoją przewagę prowadząc do przerwy 21:12. Po zmianie stron Miedziowi grały dalej swoje. W 37. min. prowadziły 27:17, by ostatecznie zwyciężyć 41:27.

Klasą samą dla siebie była Karolina Kochaniak-Sala, zdobywczyni 10 bramek, zasłużenie odbierając tytuł MVP.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski. 

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia. „Kobierki” bez żadnych szans

Nie ma mocnych na szczypiornistki Zagłębia Lubin. Po jednostronnym widowisku, w derbach Dolnego Śląska, Miedziowe odprawiły z kwitkiem KPR Kobierzyce wygrywając pewnie i zasłużenie 25:15. Najlepszą zawodniczką meczu została bramkarka Zagłębia – Barbara Zima. Było to trzynaste zwycięstwo ekipy Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.