×
*** Spółka KGHM ogłosił wyniki produkcyjne i finansowe za I kwartał 2024r. *** Koniec siatkówki w Lubinie. Cuprum połączyło się ze Stilonem. Mecze PlusLigi rozgrywane będą w Gorzowie Wielkopolskim ***

Puchar Polski dla Lubina! Piłkarki ręczne Zagłębia pokonały rywalki

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin zdobyły drugi z rzędu, a szósty w historii Puchar Polski! Gniezno po raz kolejny okazało się szczęśliwe dla Miedziowych, które przed rokiem w hali GOSiR-u pokonały Pogoń Szczecin. Tym razem Miedziowe rozpędzały się i z minuty na minutę pozbawiały szans na triumf rywalki z Koszalina. Zagłębie pokonało Młyny Stoisław 29:23 (16:12) i do Lubina wraca z Pucharem Polski!

Mecz zaczęły Miedziowe, ale to koszalinianki za sprawą Lesii Smolinh zdobyły pierwsze punkty. Na odpowiedź Zagłębia poczekaliśmy zalewie kilka sekund, a wyrównanie dała Adrianna Górna. Już pierwsze minuty pokazały, że będzie to mecz walki i tak też było. Obie drużyny postawiły na twardą obronę i żeby trafić do bramki rywala trzeba było się natrudzić.

Po pierwszym kwadransie mieliśmy 6:5 dla Zagłębia, dla którego rzucało pięć zawodniczek, dla Młynów Stoisław w tym czasie trafiał tylko duet Smolinh – Volovnyk. Później do tego grona dołączyła Julia Andriichuk, której dwie bramki z rzędu dały prowadzenie ekipie z Koszalina. W dwudziestej minucie na prowadzeniu znów były lubinianki, a bramkę rzutem przez całe boisko zdobyła bramkarka, Monika Wąż, która od momentu wejścia na parkiet była wyróżniająca się zawodniczką i broniła jak natchniona. Między innymi dzięki udanym interwencjom swojej golkiperki i poprawie skuteczności w ataku na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy obrończynie trofeum zbudowały sobie wyraźniejszą przewagę – 15:11. Do końca tej części spotkania zespoły dorzuciły jeszcze po bramce i na przerwę w lepszych nastrojach schodziły podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.

Druga połowa podobnie jak pierwsza zaczęła się od dwóch szybkich bramek po obu stronach. Na trafienie Hanny Rycharskiej błyskawicznie odpowiedziała, rozrywająca bardzo dobre zawody Emilia Galińska. Koszalinianki zmniejszyły straty do dwóch bramek, ale dziesięć minut po zmianie stron o czas dla swojej drużyny poprosił Adrian Struzik. Zagłębie grało swoje – skutecznie w ataku i znakomicie w obronie, którą dyrygowała Joanna Drabik i wygrywało 20:15. Kwadrans przed końcem Miedziowe prowadziły 22:16 i ani myślały o wypuszczeniu zwycięstwa z rąk.

Gra Zagłębia mogła się podobać, nie brakowało w niej polotu i finezji ale i prawdziwego handballowego rzemiosła. Zagłębie niesione dopingiem ponad 100-osobowej grupy swoich kibiców pewnie zmierzało po szósty w historii Puchar Polski i po końcowej syrenie mogło cieszyć się z kolejnego trofeum!

Finał PGNiG Pucharu Polski:
Młyny Stoisław Koszalin – MKS Zagłębie Lubin 23:29 (12:16)

Młyny Stoisław: Zimny, Filończuk, Krebs – Grobelska 4, Urbaniak 1, Mączka Anna 1, Zagrajek, Kowalik, Rucharska 2, Nowicka, Volovnyk 3, Nowicka, Smolinh 4, Borysławska, Andriichuk 7, Somionka.

Zagłębie: Wąż 1, Maliczkiewicz – Stanisławczyk, Grzyb 4, Hartman , Kurdzielewicz, Kochaniak 6, Świerżewska 2, Górna 3, Galińska 5, Zawistowska 6, Noga, Belmas , Drabik 1, Milojević, Matieli 1.

MVP Zagłębia: Emilia Galińska
MVP Młyny Stoisław: Julia Andriichuk

Spartakiada Seniorów z Gminy Lubin już 25 maja!

Tylko kilka dni dzieli nas od tradycyjnej Spartakiady Seniorów organizowanej co roku w Gorzycy w Gminie Lubin. Zabawa zapowiada się wyśmienita, a organizatorzy zadbali o to by nikt się nie nudził!

Umowa na remont Szkoły Podstawowej w Tymowej podpisana

Część budynku podstawówki w Tymowej zostanie zrewitalizowana. Władze Ścinawy już podpisały umowę na tę inwestycję z Przedsiębiorstwem Budowlanym Mateusz Peregrym z Nieszczyc.

Jakie są wyzwania współczesnego samorządu? Konferencja w UJW

W murach Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach zorganizowano konferencję popularno – naukową o problemach i wyzwaniach współczesnego samorządu. Uczestnicy spotkania wysłuchali kilkudziesięciu wykładów i prelekcji poświęconych roli samorządów w dzisiejszym otoczeniu społecznym i gospodarczym.

Grozi mu wyrok 12 lat za posiadanie narkotyków

Polkowiccy policjanci zatrzymali 29-latka, przy którym znaleziono spore ilości narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i niebawem stanie przed sądem.

Bieg na cztery łapy już w sobotę. Zapraszamy!

Przypominamy, że w najbliższą sobotę w parku Leśnym w Lubinie odbędzie się organizowany przez Fundację Life Code „Bieg na cztery łapy” połączony z piknikiem rodzinnym. W czasie imprezy zbierane będą pieniądze, które w całości zostaną przekazane na działalność fundacji.

Wzorowa pasieka Gminy Grębocice w 2024 roku!

Wójt Gminy Grębocice, Roman Jabłoński, ogłosił konkurs na „Wzorową pasiekę Gminy Grębocice w 2024 roku”. Konkurs skierowany jest do pszczelarzy z Gminy Grębocice. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja.