×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Rozpoczęła się pierwsza z trzech zaplanowanych w tym roku inwestycji

Rozpoczęła się modernizacja elewacji klubowego budynku piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin. Koszt tej inwestycji wyniesie ponad 1,2 mln zł. Efekty prac będą widoczne w pełnej okazałości w lutym przyszłego roku. To jedna z wielu inwestycji, zapowiadanych w ostatnim czasie przez zarząd miedziowego klubu. 

Istniejąca obecnie elewacja obiektu wykonana jest tzw. metodą lekko-mokrą. W ramach trwającej już modernizacji, zostanie ona docieplona i przykryta aluminiowymi płytami kompozytowymi. Ponadto wymienione zostaną także wszystkie okna w budynku. Korzyści nasuwają się same. Dzięki temu ograniczone zostaną straty cieplne, elewacja będzie bardziej estetyczna, a kolory dużo trwalsze.

– Rozpoczęcie modernizacji klubowego budynku jest drugą, z trzech zaplanowanych na ten rok inwestycji związanych z przebudową obiektu KGHM Zagłębie Arena. W październiku ukończono fasadę przy sektorze G wraz z podświetloną nową nazwą stadionu, ruszyliśmy także ze wspomnianym odświeżeniem naszego budynku, na dniach zostaną wymienione już pierwsze krzesełka na trybunach, a w najbliższym czasie zaczniemy prace związane z jeszcze jednym projektem, o którym poinformujemy niebawem – powiedział prezes Zagłębia Lubin, Michał Kielan.

Koszt inwestycji, której zakończenie planowane jest w lutym 2024 roku, wyniesie ponad 1,2 mln zł.

 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.