×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Sasa Zivec wraca do gry! Trener Żuraw mocno liczy na niego

Bardzo dobre wieści płyną z obozu KGHM Zagłębia Lubin. Po czterech tygodniach przerwy do treningów z pierwszym zespołem wrócił Sasa Zivec. Słoweński pomocnik będzie mógł już wystąpić w najbliższym wyjazdowym spotkaniu Zagłębia z Wartą Poznań.

Błyskotliwy pomocnik Zagłębia dobrze wszedł w tegoroczny sezon. W pamięci lubińskich kibiców zapisał się efektowną bramką w wygranym pojedynku z Górnikiem Łęczna. W czwartej kolejce zawodnika dopadł pech. Słoweniec zdążył jeszcze wtedy wystąpić w meczu z Pogonią Szczecin. Z murawy zszedł w 66. min. z grymasem bólu na twarzy. Diagnoza – uraz przywodziciela.

Na szczęście zawodnik szybko zdołał się pozbierać i już wrócił do treningów z zespołem. Trener Dariusz Żuraw bardzo liczy na umiejętności Słoweńca, więc niewykluczone, że w starciu z Wartą wyjdzie od pierwszej minuty.

Tymczasem już wiadomo, że około dwa miesiące jeszcze potrwa leczenie Lorenzo Simicia. 25-letni chorwacki stoper przejdzie zabieg artroskopii stawu skokowego.

Kibice Zagłębia zapraszają do akcji. Rusza 14. edycja Miedzianej Krwi!

Po rocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, powraca charytatywna akcja pod hasłem: „Miedziana Krew”. Zachęcamy wszystkich do oddawania tego życiodajnego płynu. Każdy otrzyma w nagrodę voucher na mecz Zagłębia Lubin z Wisłą Kraków.

Bolesna porażka z Rakowem w Częstochowie

To nie był dobry mecz. To nie było dobre Zagłębie. Nawet walcząc o punkty z wicemistrzami Miedziowi powinni pokazać się z zupełnie innej strony.

Szczypiornistki Zagłębia poznały rywalki w Lidze Europejskiej

Rumuński CS Minaur Baia Mare, francuskie Les Neptunes de Nantes i niemiecki zespół SG BBM Bietigheim będą rywalami szczypiornistek Zagłębia Lubin z elitarnych rozgrywkach Ligi Europejskiej. Pierwsze mecze zaplanowano 8 stycznia.

Koszmarny błąd Chychykalo w karnych. Derby dla Chrobrego Głogów!

Niemal przez całe spotkanie szczypiorniści Zagłębia Lubin prowadzili z Chrobrym Głogów w derbach regionu. Rzutem na taśmę goście zdołali wyrównać i doprowadzić do serii rzutów karnych. W decydującym momencie pech dopadł Romana Chychykalo, któremu wyślizgnęła się piłka z rąk. O losach meczu przesądził Jakub Orpik i dwa punkty pojechały do Głogowa.

Brawo Zagłębie! Znów pokonały Zwiezdę i zameldowały się w Lidze Europy

Ponad dwa tysiące kibiców obejrzało popis fenomenalnej gry szczypiornistek Zagłębia Lubin, które po raz drugi pokonały rosyjską Zwiezdę Zwienigorod i i zameldowały się w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wygrały pewnie i zasłużenie 33:29.

Lubinianki faworytkami rewanżu ze Zviezdą. Łatwo jednak nie będzie

Wielkie emocje czekają dziś w Lubinie fanów żeńskiego szczypiorniaka. W rewanżowym spotkaniu, piłkarki ręczne Zagłębia Lubin podejmą rosyjską ekipę Zviezdy. W pierwszym meczu górą były nasze zawodniczki i to one będą dzisiaj faworytkami. Stawką jest awans do fazy grupowej EHF Ligi Europejskiej.