×
*** Spółka KGHM ogłosił wyniki produkcyjne i finansowe za I kwartał 2024r. *** Koniec siatkówki w Lubinie. Cuprum połączyło się ze Stilonem. Mecze PlusLigi rozgrywane będą w Gorzowie Wielkopolskim ***

Szczypiornistki Zagłębia w półfinale Pucharu Polski

Sporo emocji dostarczył ćwierćfinałowy pojedynek PGNiG Pucharu Polski. Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin pokonały KPR Kobierzyce 28:24 i zameldowały się w półfinale tych rozgrywek.

Jak można było się spodziewać spotkanie od początku do końca było niezwykle zacięte i wyrównane. Szczypiornistki Zagłębia objęły prowadzenie, ale potem do głosu doszły rywalki prowadząc już do końca pierwszej połowy. Do szatni KPR wygrywał 14:11, co zwiastowało spore emocje w drugiej odsłonie.

Po zmianie stron lubinianki wróciły na właściwe tory i szybko odrobiły straty. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, by wreszcie Zagłębie odskoczyło „Kobierkom” na 4-bramkową przewagę. Tej zaliczki lubinianki już nie roztrwoniły i ostatecznie pokonały KPR Kobierzyce na ich własnym podwórku 28:24.

Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia. „Kobierki” bez żadnych szans

Nie ma mocnych na szczypiornistki Zagłębia Lubin. Po jednostronnym widowisku, w derbach Dolnego Śląska, Miedziowe odprawiły z kwitkiem KPR Kobierzyce wygrywając pewnie i zasłużenie 25:15. Najlepszą zawodniczką meczu została bramkarka Zagłębia – Barbara Zima. Było to trzynaste zwycięstwo ekipy Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.

Wielkie derby regionu już wkrótce. Zagłębie kontra „Kobierki”

Fani lubińskiego szczypiorniaka już odliczają dni do wielkich derbów regionu. W najbliższy poniedziałek, 23 stycznia, aktualne mistrzynie Polski podejmą na własnym parkiecie zespół KPR Kobierzyce. Faworytkami będą oczywiście zawodniczki Zagłębia, ale… derby to derby i każdy wynik jest możliwy.

Derby Dolnego Śląska dla Miedziowych

Szczypiornistki Zagłębia Lubin wzięły rewanż za porażkę w finale PGNiG Pucharu Polski. Aktualne mistrzynie Polski pokonały w Kobierzycach miejscowy KPR 24:20 prowadząc do przerwy 11:8.

Panie z Kobierkami, panowie z Piotrkowem

W dotychczasowych rozgrywkach na najwyższym poziomie, oba zespoły mierzyły się ze sobą 19-krotnie. Czternaście razy górą były szczypiornistki Zagłębia, pięć razy triumfowały zawodniczki KPR Kobierzyce. Ostatni raz obie dolnośląskie ekipy zmierzyły się w wielkim finale PGNiG Pucharu Polski. Wtedy górą były Kobierki. Jak będzie dzisiaj?

Szczypiornistki Zagłębia nie obroniły trofeum. „Kobierki” z Pucharem

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie obroniły zdobytego przed rokiem Pucharu Polski. Po emocjonującym spotkaniu w Gnieźnie, Miedziowe musiały uznać wyższość zespołu KPR Kobierzyce. Najlepszą zawodniczką finału została bramkarka „Kobierek”, Beata Kowalczyk.

W sobotę finał PP. Zagłębie kontra KPR Kobierzyce

Przed nami ostatni akcent tegorocznego sezonu w kobiecym szczypiorniaku. Mistrzynie Polski z Lubina będą broniły zdobytego przed rokiem Pucharu Polski. Rywalkami w wielkim finale będzie zespół KPR Kobierzyce.