×
*** Otwarto nową drogę łączącą Osiek i Chróstnik *** Derby Chrobrego z Miedzią zakończyły się bezbramkowym remisem *** Minister Krzysztof Kubów wizytował inwestycje w gminach Przemków i Chocianów ***

Trzeci mecz, trzecia wygrana Zagłębia Lubin

Aktualne mistrzynie Polski nie zwalniają tempa. Szczypiornistki Zagłębia Lubin bez trudu poradziły sobie z kolejnymi rywalkami. Tym razem pokonały na wyjeździe EKS Start Elbląg 37:23 i umocniły się na pozycji lidera tabeli ekstraklasy.

Po dwóch domowych, wygranych meczach, podopieczne Bożeny Karkut udały się do Elbląga na pierwszy w tym sezonie mecz wyjazdowy. Niespodzianki nie było i lubinianki pewnie wygrały 37:23 prowadząc do przerwy już 21:9. Przewaga Zagłębia ani przez moment nie podlegała żadnej dyskusji.

Najlepszą zawodniczką meczu została Kinga Jakubowska. Po trzech kolejkach lubinianki z kompletem punktów przewodzą w ligowej tabeli. W najbliższy piątek Zagłębie podejmie w hali RCS beniaminka ekstraklasy – zespół Suzuki Koronę Handball Kielce. Początek tego spotkania o godz. 20.

EKS Start Elbląg – MKS Zagłębie Lubin 23:37 (9:21)

Start: Pająk, Hypka, Żarnoch – Wołoszyk 4, Cygan 5, Kostuch 3, Choromańska 1, Dworniczuk 3, Głębocka 1, Szczepanik 2, Peplińska 3, Kopańska 2, Owczarek, Tarczyluk.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka – Zawistowska 7, Drabik 6, Górna 7, Jakubowska 7, Kochaniak-Sala 3, Matieli 3, Miłek, Galińska, Milojević, Grzyb 2, Hartman 2, Noga.

Kibice Zagłębia Lubin wybierają dwunastu zasłużonych dla klubu!

Piłkarskie KGHM Zagłębie Lubin wraz z PKO BP wybierają zasłużonych dla miedziowego klubu. W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy kibice. Do końca października fani mogą oddać swój głos na najlepszą jedenastkę Zagłębia i najlepszego trenera.

Szkoda straconych punktów. Zagłębie nie zasłużyło na porażkę

Jagiellonia Białystok przerwała zwycięską passę piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin. Goście wygrali skromnie 1:0 po golu Jesusa Imaza. Miedziowi próbowali, ale futbolówka jak zaczarowana nie chciała wpaść do bramki strzeżonej przez Steinborsa. Szkoda straconych punktów, bo lubinianie wcale nie byli dzisiaj gorsi od rywala.

Zagłębie z ŁKS-em, Miedź z Łęczną

KGHM Zagłębie Lubin z ŁKS Łódź, a Miedź Legnica z Górnikiem Łęczna – takie są pary 1/16 Finału Fortuna Pucharu Polski. Pojedynki zaplanowano między 26 a 28 października. Losowanie par drużyn, które awansowały do 1/16 Pucharu Polski przeprowadzono w samo południe w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Los sprawił, że piłkarze Zagłębia Lubin zmierzą się […]

Darmowe bilety na mecz z Jagiellonią z okazji Dnia Chłopaka!

Wyjątkową niespodziankę z okazji Dnia Chłopaka przygotowało piłkarskie KGHM Zagłębie Lubin. Przed piątkowym arcyważnym meczem z Jagiellonią Białystok, pracownicy klubu wraz z Panią Krecikową, w kilku punktach Lubina rozdawali wejściówki.

„Święta wojna” dla Lublina. Odwieczny rywal przełamał passę Zagłębia

Po dwóch latach dominacji piłkarek ręcznych Zagłębia w świętej wojnie, tym razem lubelski Globus nie był szczęśliwy. Miedziowe przegrały z odwiecznymi rywalkami – MKS FunFloor Perłą Lublin 22:31.

Sasa Zivec wraca do gry! Trener Żuraw mocno liczy na niego

Bardzo dobre wieści płyną z obozu KGHM Zagłębia Lubin. Po czterech tygodniach przerwy do treningów z pierwszym zespołem wrócił Sasa Zivec. Słoweński pomocnik będzie mógł już wystąpić w najbliższym wyjazdowym spotkaniu Zagłębia z Wartą Poznań.