×
*** W wielu miejscowościach naszego regionu odbywają się inauguracyjne sesje rad gmin i powiatów. Nowi radni składają ślubowanie, wybierani są starostwie i przewodniczący rad ***

Utalentowana bramkarka w Zagłębiu Lubin

Tegoroczny sezon na parkietach ekstraklasy piłki ręcznej kobiet dopiero co dobiegł końca, a świeżo upieczony mistrz Polski z Lubina ogłosił pierwszy transfer. Do Zagłębia dołączyła właśnie Barbara Zima, jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek młodego pokolenia.

22-letnia Zima jest oczywiście bramkarką i przez całą swoją karierę sportową związana była z KPR Kobierzyce, zespołem, który zdobył w tym roku Puchar Polski i zajął trzecie miejsce w lidze. Teraz przywdzieje trykot z miedziowymi barwami.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że będę częścią Zagłębia. Czuję, że to będzie kolejny dobry krok w mojej karierze. Chciałabym się rozwijać jako zawodniczka i osiągać w sporcie coraz więcej i myślę, że Lubin to dobre miejsce do tego. Liczę, że do kolekcji moich medali uda mi się w nowym sezonie dołożyć złoto i razem z zespołem dobrze zaprezentujemy się na arenie europejskiej. To byłoby spełnienie moich marzeń – mówi nowa bramkarka Zagłębia.

Barbara Zima jest wychowanką Zgody Ruda Śląska i absolwentką SMS ZPRP Płock. Z Zagłębiem podpisała dwuletni kontrakt. Na swojej pozycji będzie rywalizować z Moniką Maliczkiewicz i Moniką Wąż.

zima

Tak właśnie się to robi. Mistrzynie Polski z Lubina nie biorą jeńców

Ponad 2,5 tysiąca kibiców zgromadzonych w hali RCS w Lubinie obejrzało fantastyczny popis umiejętności i gry najwyższych lotów szczypiornistek Zagłębia Lubin. W szlagierze PGNiG Superligi Kobiet, lubinianki zdemolowały zespół MKS-u FunFloor Lublin, potwierdzając mistrzowskie ambicje i aspiracje.

Wielkie derby regionu już wkrótce. Zagłębie kontra „Kobierki”

Fani lubińskiego szczypiorniaka już odliczają dni do wielkich derbów regionu. W najbliższy poniedziałek, 23 stycznia, aktualne mistrzynie Polski podejmą na własnym parkiecie zespół KPR Kobierzyce. Faworytkami będą oczywiście zawodniczki Zagłębia, ale… derby to derby i każdy wynik jest możliwy.

Derby Dolnego Śląska dla Miedziowych

Szczypiornistki Zagłębia Lubin wzięły rewanż za porażkę w finale PGNiG Pucharu Polski. Aktualne mistrzynie Polski pokonały w Kobierzycach miejscowy KPR 24:20 prowadząc do przerwy 11:8.

Derby regionu dla Zagłębia Lubin! Miedziowe ze złotymi medalami

Sporo emocji dostarczyły dziś swoim kibicom szczypiornistki Zagłębia Lubin. Świeżo upieczone mistrzynie Polski musiały się napracować, by odnieść zwycięstwo nad zespołem KPR Kobierzyce. W wielkich derbach regionu, Miedziowe pokonały rywalki 27:24. Po końcowej syrenie odebrały mistrzowski puchar i złote medale.

Szczypiornistki Zagłębia Lubin mistrzyniami Polski! Obroniły tytuł

Wspaniałe wiadomości nadeszły dzisiaj z dalekiego Koszalina. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pokonały dziś miejscowy zespół Młyny Stoisław 33:15 i obroniły tytuł mistrzyń Polski. Bez wątpienia – lubinianki były najlepszą siódemką w tym sezonie i zasłużyły na złote medale.

Szczypiornistki Zagłębia Lubin na autostradzie do mistrzostwa Polski

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa i w meczu z outsiderem ligowej tabeli zdobyły komplet trzech punktów. Podopieczne Bożeny Karkut mają już pięć punktów przewagi nad goniącą Perłą Lublin i tylko kataklizm może sprawić, że nie obronią mistrzowskiego tytułu.

Sport

Szczypiornistki KGHM MKS Zagłębie Lubin w podwójnej koronie

W wielkim finale ORLEN Pucharu Polski Kobiet, zawodniczki KGHM MKS Zagłębia Lubin pokonały dziś ekipę MKS FunFloor Lublin 29:18 prowadząc do przerwy 16:8. Tym samym, Miedziowe obroniły trofeum zdobyte przed rokiem i po raz kolejny w jednym sezonie zostały mistrzyniami Polski i triumfatorkami Pucharu Polski!