×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Wielka gala sztuk walki w Polkowicach. Fighterzy Armii poza zasięgiem

Ogromnym sukcesem dla zawodników Armii Polkowice zakończyła się Gala Mieszanych Sportów Walki – Muszyński Fight Group/MFG, którą zorganizowano w hali szkoły przy ulicy Dąbrowskiego. Fighterzy Armii okazali się nad wyraz „niegościnni” dla swoich rywali wygrywając wszystkie swoje walki!

Zainteresowanie Galą Mieszanych Sportów Walki przerosło najśmielsze oczekiwania. Wejściówki rozeszły się jak świeże bułeczki, stąd komplet widzów oglądał efektowne walki w klatce w formule MMA i kickboxingu. Galę otworzył pojedynek utytułowanego Kacpra Muszyńskiego, reprezentanta gospodarzy. Polkowiczanin już w I rundzie przez KO pokonał Grzegorza Rogalskiego. Kolejne starcia w klatce były równie emocjonujące. Fighterzy zgotowali publiczności prawdziwą ucztę i popis swoich umiejętności. W przerwie między walkami na scenie wystąpił znany lubiński raper Żebro.

Karta walk:

68 kg: Kacper Muszyński pok. Grzegorz Rogalski przez KO, runda 1 (Łokieć), MMA;

81 kg: Mateusz Felkel pok. Damian Jędrocha przez jednogłośną decyzję, kickboxing;

63kg: Marcin Niciński pok. Tomasz Tomczak przez jednogłośną decyzję, kickboxing;

62 kg: Bartłomiej Mietliński pok. Damian Filiński przez jednogłośną decyzję;

75kg: Jakub Rymarowicz pok. Krystian Katra przez niejednoglośną decyzję, kickboxing;

77kg: Mateusz Kucharski pok. Jakub Kiesiak decyzją po rundzie dodatkowej, MMA proam;

73kg :Patryk Kłak pok. Dominik Wiśniowski przez TKO 1runda, kickboxing;

91kg: Mariusz Skupin pok. Dawid Przywarczak przez jednogłośną decyzję, kickboxing;

84kg: Mateusz Janur pok. Łukasz Szecówka przez TKO w 1 rundzie (ciosy w parterze), MMA.

 

Wybrane dla Ciebie

Jubileusz 30-lecia Straży Miejskiej w Polkowicach. Nowoczesna formacja

30 lat temu w Polkowicach powstała Straż Miejska, która z powodzeniem funkcjonuje do dziś. Była to jedna z pierwszych tego typu formacja w „popeerelowskiej” Polsce. – Społeczeństwo na ogół kojarzy nas z zakładaniem blokad na koła źle zaparkowanych samochodów lub karaniem osób za zaśmiecanie lub niesprzątanie po swoich pupilach. Dzisiaj obalamy te mity. Dzisiaj straż […]

By chleba nigdy nie zabrakło na domowym stole. Dożynki w Sobinie

Czas podziękowań za tegoroczne plony powoli mija. Dzisiaj świętowali rolnicy, sadownicy, działkowcy, ogrodnicy, hodowcy i pszczelarze z gminy Polkowice. Gospodarzem gminnych dożynek było sołectwo Sobin, a uroczystości odbyły się na boisku sportowym.

Dobra wiadomość dla rodziców. Wolne miejsca w przedszkolach i żłobku

Choć nowy rok szkolny już na dobre się rozpoczął, władze Polkowic informują, że w miejskich przedszkolach i ich oddziałach są jeszcze wolne miejsca. Pozostało też kilka „wakatów” w najmłodszej grupie miejskiego żłobka.

Zapraszamy w niedzielę do Sobina. Święto plonów gminy Polkowice

W najbliższą niedzielę, 5 września, w Sobinie odbędą się dożynki gminy Polkowice. Podczas uroczystości ulicami wsi przejdzie barwny korowód, poznamy też laureatów konkursu na wzorową pasiekę, najładniej ukwiecony balkon czy najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Wspomnieniowe spotkanie pod muralem. Pielęgnują pamięć o Solidarności

Kilkunastu dawnych działaczy opozycji antykomunistycznej z Polkowic, Lubina i okolic spotkało się przy ulicy 11 Lutego w Polkowicach, by powspominać okres Solidarności. Miejsce spotkania nie było przypadkowe. To właśnie na ścianie szczytowej jednego z bloków przy 11 Lutego powstał wielkopowierzchniowy mural poświęcony bohaterom tamtych czasów. 

Projekt rewitalizacji osiedla już do wglądu

Jutro, we wtorek, 24 sierpnia w polkowickim ratuszu zaprezentowany zostanie projekt rewitalizacji osiedla Dąbrowskiego. Z dokumentem będzie można się zapoznać między godziną 15 a 17 w sali nr 207.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.