×
*** Druga tura wyborów samorządowych za nami *** Wygrali: Krystian Kosztyła w Ścinawie, Wiesław Wabik w Polkowicach i Maciej Kupaj w Legnicy ***

Wybiorą najlepszych sportowców i trenerów. Lubińska Gala Sportu

Władze Lubina i powiatu wraz z Regionalnym Centrum Sportowym zapraszają mieszkańców miasta do głosowania na najpopularniejszego sportowca i trenera miasta Lubina oraz powiatu Lubińskiego. W tym roku nominowanych zostało 38 sportowców i 36 trenerów. Głosowanie potrwa do 15 marca. Wyniki poznamy podczas uroczystej gali mistrzów sportu. 

To już druga edycja Lubińskiej Gali Sportu. Głosować można na 38 sportowców i 36 trenerów różnych dyscyplin w kategoriach: sportu zawodowego i wyczynowego.

-Pragniemy, aby prezentacje tych wyjątkowych sportowców były inspiracją dla każdego, aby odkrył swoją własną pasję i znalazł aktywność, która sprawi mu radość. Zdrowie to najcenniejszy skarb, a inwestycja w aktywność fizyczną to najpewniejsza droga do jego zachowania – przekonują organizatorzy plebiscytu.

Sylwetki zawodników i trenerów, które zostały zgłoszone do plebiscytu na najpopularniejszego sportowca i trenera, prezentowane są na specjalnej stronie dedykowanej temu wydarzeniu. TUTAJ znajdziecie wszelkie szczegóły plebiscytu.

-Niniejszy plebiscyt ukazuje, jak wielu uzdolnionych i wspaniałych osób uprawia sport i trenuje na terenie powiatu lubińskiego. Mamy również nadzieję, że zaprezentowane sylwetki sportowców zachęcą wszystkich do znalezienia aktywności dla siebie. Bo zdrowie to najcenniejszy kapitał i najlepsza inwestycja – dodają organizatorzy.

Zwycięzców poznamy 4 kwietnia, podczas uroczystej Gali Sportu w hali widowiskowo – sportowej Regionalnego Centrum Sportowego. Głosowanie potrwa do 15 marca.

 
lgs-fullhd

Wybrane dla Ciebie

Niebezpiecznie na S3. Audi „wbiło” się w stojący pojazd ciężarowy

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych na trasie ekspresowej S3 z Legnicy w kierunku Lubina. Na wysokości Karczowisk, kierowca audi wjechał w stojący na poboczu samochód ciężarowy. Cud, że mężczyźnie nic poważnego się nie stało.

Zmiany w organizacji ruchu w Kłopotowie

Ruszyła przebudowa drogi gminnej w Kłopotowie w Gminie Lubin. W związku z tym mieszkańcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami na trasie. Remontowany odcinek zostanie od dzisiaj wyłączony z ruchu, zmieni się również trasa linii autobusowej nr 4 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Poznajecie mężczyznę ze zdjęcia? Szuka go policja!

Lubińscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży wózka platformowego wartości około 1 tys. zł. z marketu budowlanego na terenie miasta. Mężczyzna widoczny na opublikowanym zdjęciu z kamery monitoringu może mieć związek z tą sprawą. Jeśli poznajecie go możecie dać znać policji, która ustala jego tożsamość.

Kadencja mija, czas na podsumowania. Oświatowy boom w Jerzmanowej

Powoli dobiega 5-letnia kadencja lokalnych samorządów. W wielu gminach przyszedł czas na podsumowania. Oceny swojej działalności dokonał m.in. wójt Jerzmanowej. Lesław Golba zrezygnował z ubiegania się o kolejną kadencję stawiając na wybory do sejmiku, w których mandat radnego nie uzyskał. 

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.

Samorządowcy rozmawiali o komunikacji publicznej

W ścinawskim magistracie zorganizowano spotkanie samorządowców z naszego regionu. Udział w nim wzięli nowo wybrana radna powiatowa Stanisława Lewandowska, burmistrz Prochowic Alicja Sielicka, wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. Przedstawiciele trzech samorządów rozmawiali między innymi  o możliwości wydłużenia funkcjonujących połączeń autobusowych.

Na sygnale

Rozmaitości

Daria Nowak z Sobina została miss województwa dolnośląskiego

Ma 19 lat, uczy się w Technikum Ekonomicznym i właśnie została Miss Województwa Dolnośląskiego A.D. 2024r. Daria Nowak z Sobina, w ścisłym finale pokonała 27 kandydatek a dodatkowo uznano ją za Miss Foto. Tytuł Miss Dolnego Śląska otwiera przed nią teraz drogę do finału konkursu Polskiej Miss 2024, który zaplanowano w grudniu.