×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Najzdolniejsi uczniowie gminy Grębocice nagrodzeni stypendiami

Po raz piąty w historii w Grębocicach odbyła się Gala Talentów. Podczas uroczystego spotkania, wójt gminy Roman Jabłoński wyróżnił stypendiami grupę 60 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i mogą pochwalić się znakomitymi wynikami sportowymi. Wśród nagrodzonych byli także studenci zamieszkujący teren gminy Grębocice.

Była to już jubileuszowa Gala Talentów, podczas której wyróżniono najzdolniejszych młodych mieszkańców gminy Grębocice. W tym roku nagrodzono 60 osób.

-Chciałbym przede wszystkim pogratulować wyników, bo na tej gali zawsze są ci najlepsi z najlepszych. Podziękowania i gratulacje należą się nie tylko uczniom i rodzicom, ale pamiętajmy także o nauczycielach, którzy wkładają wiele wysiłku i poświęcenia w rozwój i edukację młodego człowieka. Każdy wynik w nauce, każde osiągnięcie w sporcie okupione jest ciężką pracą. Nic nie przychodzi łatwo, nic nie jest dane za darmo. Największą radością dla nas wszystkich jest to, że sukcesy młodych ludzi wykraczają daleko poza gminę. Jako gmina staramy się, by nasi uczniowie mieli zapewnione jak najbardziej komfortowe warunki do nauki i wychowania. Nasze placówki są doskonale wyposażone w sprzęt i pomoce dydaktyczne, zarządzane są przez znakomitą kadrę dyrektorów i nauczycieli – mówił podczas Gali wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w okazałej auli Szkoły Podstawowej w Grębocicach. Uczniom towarzyszyli ich rodzice, którzy także otrzymali podziękowania od wójta gminy.

 

Wybrane dla Ciebie

Mieszkańcy Niemstowa doczekają się „wypasionego” boiska sportowego

Wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego, nowoczesnego boiska w gminie Lubin. W Niemstowie, przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Inwestycja będzie gotowa już we wrześniu br.

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.