×
*** Centrum Badań Jakości pochwaliło się nowoczesnym Mobilnym Laboratorium Środowiskowym. Prezentacja odbyła się na dziedzińcu Centrali KGHM *** Tylko w styczniu spółka KGHM Metraco sprzedała 50 tysięcy ton soli drogowej ***

Płomykówka bohaterką i twarzą Nocy Sów

W ostatni weekend lutego w Parku Wrocławskim odbędzie się doroczna Noc Sów. Będzie to już 9. ogólnopolska edycja tego ciekawego wydarzenia, a szósta organizowana przez Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie. Pomysłodawcą i koordynatorem jest stowarzyszenie Jestem na pTak!

Noc Sów to setki wydarzeń lokalnych w całym kraju. Ze względu na obowiązujące obostrzenia epidemiologiczne, impreza odbędzie się w nieco okrojonym zakresie. W Lubinie zaplanowano wyprawę terenową. Będzie to spacer w poszukiwaniu sów w lesie w okolicach Zimnej Wody.

– Bohaterką i „twarzą” Nocy Sów 2021 jest płomykówka. Niektórzy mają serce na dłoni – ona na twarzy. Piękna zjawa – ukazuje się od zmierzchu do świtu. Czasami i wyjątkowo – pośród szarego, jesiennego lub zimowego dnia. Niespieszna, jakby zawieszona w powietrzu, zawsze ku zadziwieniu tych, którzy mieli szczęście ją zobaczyć – opowiada Agata Bończak, dyrektorka Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie.

Liczba miejsc na spacer po lesie w poszukiwaniu sów jest bardzo ograniczona. Organizatorzy mogą zaprosić jedynie pięć osób. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: 734-170-991. Zbiórka na parkingu przy Parku Wrocławskim od strony MPWiK w sobotę, 27 lutego, o godz. 17. Spacer potrwa do 23. Udział jest bezpłatny.

 
Plakat_Noc_Sów_2021

Wybrane dla Ciebie

Zimowe Ptakoliczenie tylko z dystansu, bez grupowych spacerów

W najbliższy weekend Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie zaprasza wszystkich chętnych na doroczną akcję Zimowego Ptakoliczenia. Ze względu na obecną sytuację pandemii, organizatorzy opracowali inną formułę tej popularnej inicjatywy.

W lubińskim ZOO zabezpieczyli szyby w budynku CEP

Szyby w budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie zostały zabezpieczone tak, by dzikie ptaki, których w parku Wrocławskim nie brakuje, nie uderzały w szkło. Jest to dla nich śmiertelnie niebezpieczne.

Na sygnale

Podpisywali lewe polisy, wyłudzili prowizje, prali brudne pieniądze

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonała oszustwa na szkodę jednego z warszawskich towarzystw ubezpieczeniowych. Na ławie oskarżonych zasiądzie łącznie 17 osób, wśród nich prezes spółki, członek zarządu i prokurent.