×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Uczelnia Jana Wyżykowskiego weszła w trzecią dekadę działalności

Radosne Gaudeamus Igitur rozbrzmiało dzisiaj w murach Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. Po raz 21. odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego. Tym samym, polkowicka uczelnia rozpoczęła trzecie dziesięciolecie swojego funkcjonowania.

Uczelnia Jana Wyżykowskiego to prężnie działająca na Dolnym Śląsku szkoła wyższa. Jej wyjątkowość polega na tym, że jako jedna z czterech uczelni w kraju, nabyła uprawnienia do nadawania tytułu magistra inżyniera na kierunku Górnictwo i Geologia. Podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego, studenci I roku złożyli ślubowanie, co trzykrotnym uderzeniem profesorskiej buławy oznajmił JM rektor prof. Tadeusz Kierzyk.

-Jesteśmy uczelnią w sercu Zagłębia Miedziowego, regionu uprzemysłowionego, zamożnego, z wielkimi nowoczesnymi koncernami, jak KGHM, Volkswagen, CCC. Wykształcenie nowych kadr, działając w takim otoczeniu, jest dla nas sporym wyzwaniem. I choćby z tego powodu, tak ważne są dzisiaj na przykład studia dualne, prowadzone wspólnie z przedsiębiorcami po to, by umożliwić studentom dostęp w trakcie studiów do nowoczesnych technologii i nowoczesnej myśli inżynierskiej. Mamy świadomość, że nasi studenci muszą być odpowiednio przygotowani przed wejściem na rynek. Nie boimy się tej odpowiedzialności – mówił rektor Uczelni Jana Wyżykowskiego, dr Tadeusz Kierzyk.

Po przyjęciu nowych studentów w poczet pełnoprawnych słuchaczy polkowickiej uczelni, wręczono okolicznościowe statuetki zasłużonym osobom dla UJW. Odebrali je Marek Świder, wiceprezes KGHM ds. produkcji, Przemysław Bożek – prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej czy Arleta Chorąży – dyrektor departamentu efektywności zawodowej pracowników KGHM Polska Miedź S.A.

W sposób szczególny nagrodzono także najlepszych absolwentów Uczelni Jana Wyżykowskiego, którzy osiągnęli najwyższe stopnie i napisali najlepsze prace licencjackie i magisterskie.

-Gratuluję władzom naszej uczelni tak prężnie działającego ośrodka naukowego. To uczelnia szczególna, która ma za sobą 20 lat dorobku i dlatego składam dzisiaj na ręce rektora, pracowników i studentów najlepsze życzenia za te ostatnie 20 lat. Jesteśmy dumni z tego, że Uczelnia Jana Wyżykowskiego działa tutaj w Polkowicach, w sercu zagłębia miedziowego – powiedział Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Do tej pory, polkowicka uczelnia wykształciła blisko 5 tysięcy absolwentów. Na co dzień współpracuje z kluczowymi przedsiębiorstwami, jak KGHM Polska Miedź S.A., Volkswagen, LSSE, KGHM Metraco, KGHM Zanam.

 

Wybrane dla Ciebie

Studia podyplomowe z zarządzania w sporcie na polkowickiej UJW

Wciąż trwa rekrutacja na wszystkie kierunki studiów, które oferuje Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. Wyższa szkoła ogłosiła też nabór na nowe studia podyplomowe „Zarządzanie w sporcie”. Są one dedykowane przede wszystkim tym, którzy swoje zawodowe plany chcą związać ze sprawami managmentu, szeroko pojętym marketingiem, PR czy kwestiami sponsoringu.

Inżynierowie górnictwa mogą wrócić na UJW i zrobić magistra

Dobra wiadomość dla absolwentów Uczelni Jana Wyżykowskiego, którzy studiowali na kierunku górnictwa i geologii. Będąc już dziś inżynierem górnictwa, będą mogli dokończyć studia i uzyskać tytuł magistra inżyniera. Polkowicka uczelnia uzyskała właśnie prawo zorganizowania na tym kierunku studiów drugiego stopnia.

Polkowicka uczelnia zacieśnia współpracę z głogowskim ogólniakiem

Uczelnia Jana Wyżykowskiego podpisała porozumienie o partnerstwie z I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie. Obie placówki będą współpracować ze sobą w zakresie kształcenia, promowania kierunków nauczania i tworzenia wspólnych projektów. 

Świeżo upieczeni inżynierowie opuścili mury Uczelni Jana Wyżykowskiego

Absolwenci studiów inżynierskich Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach odebrali dzisiaj dyplomy. Dodatkowo najlepszym absolwentom i studentom kierunku „Górnictwo i Geologia”  przyznano też specjalne certyfikaty KGHM.

Centrum Badań Jakości przyznało prestiżowe wyróżnienia

Prof. Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach, dr Tadeusz Kierzyk, otrzymał odznakę „Zasłużony dla CBJ”. Natomiast dr inż. Anna Wojciechowicz, dziekan wydziału zamiejscowego UJW w Lubinie, odebrała stopień górniczy „Inżynier Górnictwa I Stopnia”. Wyróżnienia przyznał dr Wacław Szetelnicki, prezes Centrum Badań Jakości.

Innowacyjność w przemyśle miedziowym. Co nas czeka, jakie są wyzwania?

Przedstawiciele świata nauki, biznesu, ośrodków badawczych i rozwojowych uczestniczyli dzisiaj w ogólnopolskiej konferencji poświęconej innowacyjności w przemyśle miedziowym. Spotkanie wspólnie zorganizowali: Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach oraz Centrum Badań Jakości, a honorowy patronat objęli minister Krzysztof Kubów i prezes KGHM, Marcin Chludziński.

Na sygnale

Przewrócona laweta z koparką na S3 z Lubina do Legnicy

Uwaga kierowcy. Na trasie ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Legnicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem lawety, na której znajdowała się koparka. Na miejscu pracowali policjanci z lubińskiej komendy, którzy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Rozmaitości

Będzie nagroda roczna, będą rozmowy w sprawie podwyżek płac

Na konta załogi KGHM wpłynie wkrótce dodatkowa nagroda roczna. I choć miedziowa spółka jak Grupa KGHM odnotowała za ubiegły rok stratę w wysokości blisko 3,7 mld złotych, to ustalono, że nagroda z „zysków” wyniesie 1,4-krotność miesięcznego wynagrodzenia brutto. „Zyski” zostaną wypłacone po zatwierdzeniu przez akcjonariuszy rocznego sprawozdania finansowego spółki.