×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Świeżo upieczeni inżynierowie opuścili mury Uczelni Jana Wyżykowskiego

Absolwenci studiów inżynierskich Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach odebrali dzisiaj dyplomy. Dodatkowo najlepszym absolwentom i studentom kierunku „Górnictwo i Geologia”  przyznano też specjalne certyfikaty KGHM.

Kameralna uroczystość odbyła się w lubińskiej filii Uczelni Jana Wyżykowskiego. Na spotkaniu obecne były władze polkowickiej szkoły wyższej z rektorem Tadeuszem Kierzykiem na czele.

-Nieprzypadkowo wydział zamiejscowy naszej uczelni został wybrany na dzisiejszą uroczystość. Górnictwo i Geologia jest naszym sztandarowym kierunkiem. Obecność i rozdanie dyplomów właśnie tutaj w Lubinie, w wydziale zamiejscowym UJW, też ma to podkreślić. Jesteśmy w roku 20-lecia istnienia naszej uczelni, nasze mury opuściły już ponad 2 tysiące inżynierów – przypomina prof. Tadeusz Kierzyk, rektor Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

Dyplomy ukończenia studiów otrzymali dzisiaj absolwenci dwóch kierunków: górnictwo i geologia oraz zarządzanie i inżynieria produkcji. Uczelnia kształci także przyszłych inżynierów na kierunkach: informatyka, logistyka i mechatronika.

-Te 3,5-roku to był okres dość ciężkiej pracy, ale nauka przebiegła sprawnie, bez potknięcia. Już pracuję w zawodzie, w którym się uczę. Najpierw rozpocząłem pracę, a potem przyszedł czas na edukację. Mam w kieszeni dyplom inżyniera, jestem jeszcze stypendystą KGHM. Teraz muszę zrobić sobie rok przerwy, by nieco odpocząć od tego wszystkiego, a później studia magisterskie zrobię na tej samej uczelni – mówi Kamil Zieńczuk, student Górnictwa i Geologii na specjalizacji „Maszyny i urządzenia górnicze”.

Wyróżniający się absolwenci, którzy byli stypendystami KGHM zostali dzisiaj także uhonorowani specjalnymi certyfikatami.

-KGHM wyjątkowo wspiera naszą uczelnię. Mamy podpisaną umowę w zakresie kształcenia dualnego, prowadzimy wspólnie studnia na kierunku Górnictwo i Geologia. Takim dodatkowym bonusem jest to, że KGHM co semestr funduje najlepszym studentom nagrody finansowe. Ten program stypendialny ma ułatwić w przyszłości naszym absolwentom zdobycie pracy w KGHM-ie lub awans zawodowy – dodaje prof. Tadeusz Kierzyk.

Certyfikaty KGHM tegorocznym stypendystom wręczał Marek Wachnik, szef zespołu rekrutacji w miedziowej spółce.

 

Wybrane dla Ciebie

Centrum Badań Jakości przyznało prestiżowe wyróżnienia

Prof. Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach, dr Tadeusz Kierzyk, otrzymał odznakę „Zasłużony dla CBJ”. Natomiast dr inż. Anna Wojciechowicz, dziekan wydziału zamiejscowego UJW w Lubinie, odebrała stopień górniczy „Inżynier Górnictwa I Stopnia”. Wyróżnienia przyznał dr Wacław Szetelnicki, prezes Centrum Badań Jakości.

Innowacyjność w przemyśle miedziowym. Co nas czeka, jakie są wyzwania?

Przedstawiciele świata nauki, biznesu, ośrodków badawczych i rozwojowych uczestniczyli dzisiaj w ogólnopolskiej konferencji poświęconej innowacyjności w przemyśle miedziowym. Spotkanie wspólnie zorganizowali: Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach oraz Centrum Badań Jakości, a honorowy patronat objęli minister Krzysztof Kubów i prezes KGHM, Marcin Chludziński.

Stypendia KGHM dla najlepszych studentów polkowickiej uczelni

W auli Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów stypendysty KGHM Polska Miedź S.A. Nagrody ufundowane przez miedziową spółkę otrzymali najlepsi studenci z kierunku „górnictwo i geologia”.

Warto się uczyć przez całe życie. Piętnasta już edycja Uniwersytetu

Warsztaty taneczne, ćwiczenia gimnastyczne, aqua aerobik, zajęcia ze współczesnej polszczyzny, rękodzielnictwo, nauka języków obcych, informatyka. Z takich lekcji będą korzystać słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Polkowicach. Dzisiaj uroczyście zainaugurowano nowy rok akademicki – już po raz piętnasty z rzędu.

Uczelnia Jana Wyżykowskiego ma nowego partnera w kształceniu studentów

Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach zyskała kolejnego mocnego partnera na polu dydaktyczno – edukacyjnym. Władze szkoły podpisały bowiem porozumienie o współpracy z Urzędem Marszałkowskim na prowadzenie kierunku „Administracja”. Korzyści dla studentów będą nieocenione.

Medal KEN dla prezesa KGHM. Za szczególne zasługi w szkolnictwie

Prezes KGHM otrzymał z rąk wiceminister Marzeny Machałek, Medal Komisji Edukacji Narodowej. Te prestiżowe odznaczanie nadawane jest za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Szef Polskiej Miedzi odebrał Medal podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego w Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.

Rozmaitości

Cykl wydarzeń poświęconych życiu i twórczości wybitnego Polaka

Wernisaż wystawy biograficznej zainaugurował cykl licznych wydarzeń kulturalnych poświęconych Ignacemu Janie Paderewskim pod wspólnym tytułem: „Bohater sztuki i ojczyzny, Ignacy Jan Paderewski <<Paddy>>”. Projekt realizowany jest wspólnie przez gminę Polkowice, Centrum Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej.