×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Z jakimi problemami borykają się dzisiaj drobni przedsiębiorcy?

Kilkudziesięciu właścicieli małych i średnich firm z terenu powiatu polkowickiego skorzystało dzisiaj z zaproszenia Urzędu Marszałkowskiego na spotkanie o sposobach i możliwościach pozyskiwania na swoją działalność środków zewnętrznych. Dyskutowano również o prawnych aspektach w zakresie podatków i składek oraz świadczeń ZUS-owskich. 

Organizatorem „Dolnośląskiego śniadania biznesowego dla MŚP” był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego a gospodarzem gmina Polkowice. Spotkanie odbyło się bowiem w sali rajców polkowickiego ratusza.

-Chcemy przybliżyć przedsiębiorcom ofertę, jaką mamy w ramach funduszy europejskich w nowej perspektywie. Powiemy o możliwościach skorzystania z bonów, grantów, dotacji i różnego rodzaju pożyczek. Ta wiedza nie zawsze dociera do przedsiębiorców. Mieliśmy trudne okresy, choćby pandemii, borykamy się z inflacją, a za wschodnią granicą trwa wojna w Ukrainie. Te wszystkie wydarzenia nie sprzyjają biznesowi, dlatego chcemy wyjść naprzeciw przedsiębiorcom i pokazać im, jakie są możliwości pozyskiwania funduszy na swoją działalność – mówił Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Zainteresowanie dzisiejszym spotkaniem było naprawdę duże. Dyskusji przysłuchiwali się nie tylko lokalni przedsiębiorcy, ale także samorządowcy, m.in. wicestarosta polkowicki, Jan Wojtowicz czy wójt Grębocic, Roman Jabłoński.

-Musimy myśleć o przedsiębiorcach z sektora małych i średnich firm, bo oni dzisiaj mają najtrudniej. Zagłębie miedziowe jest trudnym obszarem dla small biznesu z powodu wysokiej etatyzacji związanej z KGHM-em i spółkami Grupy KGHM-u. Młodym ludziom często nie opłaca się zatrudniać we własnej firmie czy tworzyć własne przedsiębiorstwo. Jesteśmy regionem o jednym z najniższych wskaźników tej drobnej przedsiębiorczości. To dla nas wyzwanie, by tworzyć jak najlepsze warunki dla rozwoju small biznesu – mówi burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Podobne spotkanie odbyło się przed południem w Głogowie, planowane są także kolejne m.in. w Lubinie, Legnicy, Złotoryi i Wądrożu Wielkim.

– Chcemy, by takie spotkania odbyły się w każdym powiecie Dolnego Śląska. Zorganizowaliśmy je już choćby w aglomeracji wrocławskiej i subregionie jeleniogórskim. Mam nadzieję, że będą one w miarę cykliczne – dodaje na koniec Tymoteusz Myrda.

Najbliższe „Dolnośląskie śniadanie biznesowe dla MŚP” już 21 marca w Legnicy i Lubinie oraz 22 marca w Złotoryi.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.