×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

KGHM zakupi zieloną energię z powstającej elektrowni słonecznej

Spółka KGHM chce zakupić zieloną energię, która wyprodukowana zostanie z budowanej właśnie elektrowni słonecznej Żuki w Wielkopolsce. Długoterminowy kontrakt z gwarancją ceny na czas jej obowiązywania, zakłada dostawy energii już od przyszłego roku.

Budowa nowej elektrowni słonecznej już się rozpoczęła. Inwestycja, która składać się będzie z 10 tysięcy modułów fotowoltaicznych, pozwoli na produkcję energii elektrycznej dla KGHM na poziomie 5,2 MW. Pozyskanie energii z OZE jest kolejnym krokiem miedziowej spółki w celu dywersyfikacji źródeł dostarczanej energii. Takie działania pozwalają m.in. uniezależnić się od wahań rynkowych cen energii.

Polska Miedź jest jednym z największych odbiorców energii elektrycznej w Polsce. Do 2030r. miedziowa spółka planuje niemal połowę zużywanej energii dostarczać z własnych źródeł. Będzie to możliwe m.in. dzięki SMR – modułowych reaktorów jądrowych. W tej sprawie KGHM złożyła do Państwowej Agencji Atomistyki wniosek o ocenę technologii dotyczące wdrożenia SMR-ów.

 
kghm_dywersyfikuje_zrodla_energii_1_

Wybrane dla Ciebie

KGHM pionierem SMR-ów w Polsce. O energetyce jądrowej w Brukseli

Przedstawiciele spółki KGHM Polska Miedź uczestniczyli w konferencji poświęconej procesom transformacji i pozyskiwania energii z atomu. Udział menedżerów miedziowej spółki na tym spotkaniu nie był przypadkowy. KGHM jako pierwsza i jak na razie jedyna firma, przygotowuje się do budowy bloku małych reaktorów jądrowych, tzw. SMR-ów.

Złoty Laur Super Biznesu dla KGHM za innowacyjność w atomistyce

Podczas uroczystej gali w Warszawie spółka KGHM otrzymała prestiżowe wyróżnienie Złotego Lauru Super Biznesu. Nagroda została przyznana w kategorii „Innowacyjność” za pionierskie rozwiązania w dziedzinie energetyki jądrowej. Odebrał ją wiceprezes KGHM ds. finansowych, Andrzej Kensbok.

Milowy krok w kierunku energii jądrowej. Wniosek o SMR-y złożony

Spółka KGHM złożyła w Państwowej Agencji Atomistyki wniosek o ocenę technologii SMR, czyli modułowych reaktorów jądrowych. Budową bloku energetycznego, w którym znajdzie się zestaw sześciu lekkowodnych, ciśnieniowych reaktorów, zajmie się amerykańska firma NuScale, której rekomendację wydał ostatnio prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden.

KGHM buduje SMR-y. To bezpieczna i opłacalna inwestycja energetyczna

W KGHM nikt już dziś nie pyta, czy modułowe reaktory jądrowe produkujące energię to dobre rozwiązanie i czy warto się pochylić nad tym projektem. Menedżerów Polskiej Miedzi bardziej zajmuje uzyskanie odpowiedzi na pytania, gdzie SMR-y będzie można ulokować i kiedy można spodziewać się pierwszych efektów ich pracy?

KGHM i TAURON razem dla bezpieczeństwa energetycznego Polski

Przedstawiciele władz spółki KGHM oraz TAURON podpisali list intencyjny wyrażający wolę współpracy obu firm w zakresie „budowy niskoemisyjnych źródeł energii”. W realizacji ambitnego projektu ma pomóc technologia modułowych reaktorów jądrowych, tzw. SMR-ów. List intencyjny o partnerstwie  podpisano w czasie Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2022 w Warszawie.

Spółka KGHM przystępuje do studium lokalizacji reaktorów jądrowych

Budowa małych reaktorów jądrowych, tzw. SMR-ów, to jedna z priorytetowych inwestycji związanych z przyjętą przez spółkę KGHM polityką klimatyczną. Kiedy ruszy ta inwestycja i gdzie będą zlokalizowane modułowe reaktory?

Na sygnale

Sprzedawał mauzery, których wcale nie miał

36-latek z Legnicy odpowie przed sądem za oszustwa internetowe. Mężczyzna umieścił w sieci ogłoszenie o sprzedaży mauzerów, jak się później okazało pojemników takich nie miał. W sumie oszukał 17 osób, które zapłaciły za towar i go nigdy nie dostały.

Rozmaitości

Nowy las sosnowy będzie rósł w otoczeniu głogowskiej Huty Miedzi

Po raz kolejny wolontariusze i pracownicy spółki KGHM poświęcili sobotnie przedpołudnie na sadzenie drzew. Podobnie, jak przed rokiem, tak i teraz, wybrano skrawek lasu, w otoczeniu głogowskiej Huty Miedzi. Posadzono blisko pół tysiąca sadzonek sosny. Docelowo posadzonych będzie tam łącznie tysiąc nowych drzew.