×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Lubiński PKS stawia na ekologię i komfort pasażerów

Dzisiaj symbolicznie otwarto stację tankowania autobusów gazem ziemnym, czyli CNG przy lubińskim PKS. Ponad połowa autobusów wykorzystywanych w komunikacji zbiorowej to pojazdy ekologiczne.

PKS Lubin obsługuje nie tylko linie autobusowe w mieście. Żółte autobusy wożą też pasażerów z terenu Gminy Lubin, Gminy Chocianów czy Gminy Rudna. Wielu mieszkańców przyzwyczaiło się już do widoku żółtych autobusów, a tysiące lubinian korzysta z nich każdego dnia.

Organizatorem komunikacji zbiorowej na naszym terenie jest Powiat Lubiński. Władze nie ukrywają, że dbałość o przyrodę i ekologia to jedno z wymagań jakie stawiają przewoźnikowi. Dzisiejsze oddanie do użytku stacji na terenie zajezdni PKS to spełnienie tych warunków.

– Chciałem pogratulować pracownikom PKS tego, że ta inwestycja została zakończona, a plany które zrodziły się jeszcze w czasach gdy ceny gazu były znacznie niższe, zostały właśnie zrealizowane – powiedział obecny na uroczystości prezydent Lubina Robert Raczyński. – Możliwość magazynowania energii powoduje, że w pewnym sensie uniezależniamy się od koniunkturalnych wahań ceny gazu i jego dostaw.

Zadowolony z zakończenia prac jest również Kazimierz Ziółkowski, prezes lubińskiego PKS.

– Uczyliśmy się tej technologii od samego początku, ale zależało nam na tym by autobusy wożące naszych pasażerów były jeszcze bardziej ekologiczne i zdecydowanie zdrowsze dla otoczenia i mieszkańców. Udało nam się to – powiedział. – Technologia, którą tu mamy jest z górnej półki. To są urządzenia, które powinny nam długo służyć.

Na uroczystości obecny był Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin, która od lat współfinansuje przewozy pasażerskie na terenie powiatu.

– To dla nas dosyć duże zadanie, rocznie przeznaczamy kilka milionów złotych na organizację transportu publicznego – powiedział Tadeusz Kielan. – Cieszę się, że PKS inwestuje i się rozwija, ponieważ to wszystko ma bezpośrednie przełożenie na jakość świadczonych usług i ich bezpieczeństwo.

 
nowe001
nowe007
nowe002
nowe014
nowe015
nowe019
nowe017
nowe022
nowe023
nowe005
nowe004

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.