×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Polski Ład trafia pod strzechy. Strumień rządowej kasy dla gminy Lubin

Ponad 2,7 miliona złotych z kolejnej edycji Polskiego Ładu trafi do gminy Lubin. Dzięki pozyskanym środkom, uda się wyremontować trzy drogi wewnętrzne – w Gorzycy, Krzeczynie Wielkim i Siedlcach. – Bardzo się cieszymy, że nasze wnioski są tak dobrze oceniane i otrzymujemy tak duże dofinansowanie – skomentował wójt gminy Lubin, Tadeusz Kielan.

Promesy na przyznanie rządowych środków osobiście wręczył gospodarzom gminy Lubin minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. Gmina Lubin otrzymała sto procent środków, o które zabiegała – w sumie ponad 2,7 mln zł.

-Wyremontujemy za to trzy wewnętrzne drogi, czyli po jednej w Gorzycy, Krzeczynie Wielkim i Siedlcach. Inwestycje mają być zrealizowane w ciągu roku. Bardzo się cieszymy, że nasze wnioski są tak dobrze oceniane i otrzymujemy tak duże dofinansowania. Bez tych rządowych pieniędzy tego typu inwestycje realizowane byłyby za kilka lat. Warto jednak dodać, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do wnioskowania o takie środki, bowiem z uwzględnieniem różnych możliwych źródeł dofinansowania planujemy i realizujemy konsekwentnie kolejne zadania, wcześniej przygotowując ich dokumentacje projektowe – powiedział Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin.

Dokładnie 2 737 104 złotych przeznaczone zostanie na modernizację trzech dróg wewnętrznych. Pierwsza inwestycja dotyczy modernizacji drogi biegnącej śladem działki 227/1, która jest przy wyjeździe z Gorzycy w kierunku Krzeczyna Małego. To odcinek o długości prawie 230 m. Całkowita wartość inwestycji to ponad 752 tysięcy. Gmina zadeklarował 2% wkładu własnego.

Przebudowana zostanie również ulica Złota w Krzeczynie Wielkim o długości 206 m oraz ulica Ogrodowa w Siedlcach – to odcinek 206 m. Ta inwestycja z dwoma zadaniami kosztować będzie 2 040 816 zł i gmina wnosi 2% wkład własny.

We wszystkich tych zadaniach oprócz nowej nawierzchni powstaną zjazdy, dojścia, pobocza, odwodnienia, a w Krzeczynie i Gorzycy także oświetlenie. Planowany termin zakończenia tych inwestycji to koniec lipca przyszłego roku.

 
DSC_1949b

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.