×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Zrozum i zobacz – warsztaty z autyzmu dla pracowników KGHM

W niebieskim świecie – spółka KGHM zorganizowała dla swoich pracowników warsztaty o osobach ze spektrum autyzmu. Spotkanie pod hasłem: „Rzeczywistość osób ze spektrum autyzmu” zorganizowano w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Dar losu” w Lubinie.

W szkoleniu wzięła udział grupa pracowników miedziowej spółki – rodziców dzieci ze spektrum autyzmu. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję niejako „wejść” w świat osób ze spektrum autyzmu. Służyły ku temu specjalne okulary VR, nagrania czy proste teksty.

-Bardzo dziękuję za te szkolenie. Wiem i będę pamiętać, że to, że osoby ze spektrum autyzmu nie potrafią wprost wyrazić swoich potrzeb, uczuć i myśli, wcale nie oznacza, że nie mają potrzeb. Zwyczajnie nie wiedzą, jak je zakomunikować – mówiła jedna z uczestniczek warsztatów.

Podczas szkolenia wyjaśniono także nurtujące rodziców zagadnienia, a możliwość zwiedzenia szkoły uświadomiła, jak wiele czynników musi być spełnionych, by zapewnić dzieciom w spektrum, odpowiednich warunków do prawidłowego rozwoju i przygotowania ich do życia w społeczeństwie.

Warsztaty prowadzili doświadczeni terapeuci i osoby zajmujące się osobami ze spektrum autyzmu.

-To było nasze drugie spotkanie z pracownikami KGHM. Jako terapeuci, a także rodzice dzieci ze spektrum autyzmu, wiemy, z jakimi problemami się zmagają. Takie spotkania są świetnym miejscem do wymiany doświadczeń – powiedziała Małgorzata Grobelna, wiceprezes Fundacji Przyjaciół Dzieci z Autyzmem „Dar Losu” w Lubinie.

KGHM w ramach swoich działań CSR-owych, realizuje założenia przyjętej w firmie polityki praw człowieka oraz inicjatyw związanych z poszerzaniem świadomości na temat ważnych spraw prospołecznych.

 
IMG_0357
IMG_0361

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.