×
*** Otwarto nową drogę łączącą Osiek i Chróstnik *** Derby Chrobrego z Miedzią zakończyły się bezbramkowym remisem *** Minister Krzysztof Kubów wizytował inwestycje w gminach Przemków i Chocianów ***

64-latek liczył na szybki zysk. Stracił 84 tysiące

Niestety kolejny mieszkaniec Lubina dał się nabrać oszustom i stracił swoje oszczędności. 64-letni mężczyzna liczył, że inwestując w kryptowaluty zarobi szybko pieniądze. Tymczasem oszust przekonał go do zainstalowania aplikacji i tym samym miał dostęp do konta.

Niestety oszustom znów się udało. 640-latek odebrał telefon od złodzieja podszywającego się pod przedstawiciela firmy zajmującej się obrotem kryptowalut.

– Oszust namówił 64 – latka do zainstalowania aplikacji anydesk do zdalnej obsługi pulpitu, a następnie wykorzystując dostęp do jego danych osobowych i konta, zaciągnął kredyt w wysokości 84 tysięcy złotych – powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – To nie jedyny przypadek, jaki został zgłoszony funkcjonariuszom w ostatnim czasie, dlatego ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach.

W przeciwdziałaniu tego typu przestępstwom najważniejsza jest prewencja. Uczulmy potencjalne ofiary.

 

Wybrane dla Ciebie

Kradł rowery, alkohol i elektronarzędzia. Teraz wpadł

29-latek z Głogowa odpowie za kradzież rowerów i elektronarzędzi. Część jego łupów udało się odzyskać i zwrócić właścicielom.

26-latek powybijał szyby w dwóch samochodach

Policjanci z Rudnej zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzn oskarżony jest o wybicie szyb i zniszczenie elementów karoserii w dwóch samochodach. 

Dostałeś SMS z Kwarantanny? Uważaj! To oszustwo

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed oszustami próbującymi wyłudzić nasze dane. Jeśli otrzymaliście SMS z numeru podpisanego Kwarantanna uważajcie! Nie klikajcie w aktywne linki!

Wezwanie do dopłaty za prąd czy gaz? To oszustwo!

Dostaliście sms z wiadomością o tym, że wyłączą wam prąd jeśli nie dopłacicie drobnej kwoty? Uważajcie. Nie klikajcie w żaden link. To oszustwo!

Ciężarówka przewróciła się na drodze. Są utrudnienia (ZDJĘCIA)

Do groźnej kolizji doszło na ulicy Piłsudskiego w Lubinie. Ciężarówka przewróciła się na drogę blokując przejazd. Na miejscu pracują policjanci.

Groźny wypadek koło galerii Cuprum Arena (ZDJĘCIA)

Trzy samochody zderzyły się na ulicy Sikorskiego koło galerii handlowej Cuprum Arena w Lubinie. Jedna osoba trafiła do szpitala. Na miejscu pracują policjanci z drogówki.