×
*** Spółka KGHM ogłosiła wyniki produkcyjne i finansowe za I kwartał 2024r. *** Koniec siatkówki w Lubinie. Cuprum połączyło się ze Stilonem. Mecze PlusLigi rozgrywane będą w Gorzowie Wielkopolskim ***

Miedziowe zakończyły swoją przygodę z europejskimi Pucharami

Wyjazdowe potyczka ze słoweńskim zespołem Krim Mercator Lublana była ostatnią dla mistrzyń Polski w europejskich Pucharach. Miedziowe przegrały ten mecz 19:31 i zakończyły swoją przygodę w rozgrywkach EHF Champions League.

Podopieczne Bożeny Karkut rozpoczęły od prowadzenia, ale później do głosu coraz częściej zaczęły dochodzić wielokrotne złote medalistki słoweńskiej ekstraklasy. Krim zaczął dorzucać kolejne bramki i wyszedł na wyraźne prowadzenie. Miedziowe obudziły się w porę i zaczęły zmniejszać straty do 3-4 bramek. Niestety ostatnie minuty pierwszej połowy to znów lepsza postawa zespołu ze stolicy Słowenii, która znów zaczęła wygrywać wyraźnie, prowadząc do przerwy 18:10.

Pierwsza bramka po zmianie stron padła dopiero po czterech minutach gry. Lubinianki miały swoje szanse, ale nie potrafiły znaleźć sposobu na obronę i bramkę Krim. Sztab szkoleniowy mistrzyń Polski dał szanse zmienniczkom, a w obliczu natłoku meczów rotowanie składem było ważne. KGHM MKS Zagłębie starało się nadrabiać straty, ale to rywalki rzucały kolejne bramki. Mistrzynie Polski swoją przygodę z Ligą Mistrzyń zakończyły efektowna wrzutka zakończona przez Darię Michalak, która ustaliła wynik spotkania.

Krim Mercator Lublana – KGHM MKS Zagłębie Lubin 32:19 (18:10)

Krim Mercator Lublana: Barbara Arenhart, Maja Vojnovic – Daria Dmitrieva 9, Jovanka Radicevic 5, Tjasa Stanko 3, Tamara Mavsar 3, Betchaidelle Ngombele 3, Tatjana Bronovic 3, Itana Grbic 3, Aleksandra Rosiak 2, Barbara Lazovic 1, Ema Abina 0, Nina Spreitzer 0, Alja Varagic 0;

KGHM MKS Zagłębie Lubin: Barbara Zima, Monika Maliczkiewicz – Daria Michalak 6, Daria Przywara 3, Natalia Pankowska 2, Karolina Kochaniak-Sala 2, Karolina Jureńczyk 2, Aleksandra Zych 1, Karin Bujnohova 1, Patricia Matielli 1, Jovana Milojevic 1, Joanna Drabik 0, Simona Szarkova 0, Adrianna Górna 0.

81-latka nie dała się nabrać na historię oszustów!

Apele policji, a przede wszystkim rozmowa z bliskimi i uczulenie ich na działania oszustów przynoszą pozytywne efekty. 81-letnia lubinianka nie dała się nabrać na opowieści złodziei i zachowała swoje pieniądze.

Miał wyprowadzić się z domu po awanturze, ale tego nie zrobił

56-latek z Legnicy wpadł w ręce policjantów. Mężczyzna złamał wydany przez policję nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się do lokalu. Oba zostały wydane dzień wcześniej po interwencji w sprawie przemocy domowej, o którą mężczyzna jest podejrzewany.

Remiza w Ścinawie zmienia się na naszych oczach

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ścinawie już nie mogą się doczekać końca remontu remizy. Prace trwają i już widać spore zmiany. Warto przypomnieć, że budynek nie tylko zostanie odnowiony, ale również przebudowany.

Japoński koncern jest z „Polkowicką Szprychą” od początku

Działająca w polkowickiej podstrefie ekonomicznej, firma Sanden Manufacturing Poland, po raz kolejny wsparła gminny projekt „Polkowickiej Szprychy”. Przedłużenie współpracy gminy z japońskim koncernem potwierdzono dzisiaj podpisaniem stosownej umowy.

Żołnierze odwiedzili uczniów w Szklarach Górnych

Uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych odwiedzili żołnierze z 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach rządowego, pilotażowego programu „Edukacja z wojskiem”.

Akademia Klasy Extra ponownie zagościła na boiskach Zagłębia

Po raz kolejny do Lubina zawitała Akademia Klasy Extra. Na boiskach treningowych rywalizowało kilkudziesięciu zawodników z różnych klubów i stowarzyszeń sportowych. Nie zabrakło też dziewcząt, które równie z wielkim zapałem, jak chłopcy, rozgrywały swoje mecze. Na najlepszych czekały nagrody i puchary.