×
*** Rozpoczęła się majówka. W całym regionie zaplanowano mnóstwo imprez plenerowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapowiada się piękna pogoda, więc korzystajmy z uroków wolnego czasu - rozsądnie i mądrze ***

Remis Chrobrego z Koroną i Górnika ze Skrą

Podziałem punktów zakończyły się dwa dzisiejsze mecze naszych drużyn na zapleczu ekstraklasy. Chrobry Głogów zremisował na własnym stadionie z Koroną Kielce 1:1, natomiast piłkarze Górnika Polkowice zdobyli ważny punkt w wyjazdowym spotkaniu ze Skrą Częstochowa.

W meczu na szczycie Fortuna 1. ligi, kielczanie przyjechali na Wita Stwosza po pełną pulę. Obie ekipy sąsiadują wprawdzie ze sobą w tabeli, ale to kielczanie byli faworytami. I zgodnie ze swoim planem rozpoczęli z wysokiego „C”. W 18. min. golkiper Chrobrego powalił we własnym polu ukraińskiego napastnika Szykawkę i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Jakub Łukowski. W 24. min. goście z Kielc mogli podwyższyć na 2:0, ale piłka po strzale Błanika minimalnie minęła słupek.

Tuż po przerwie, w 47. min. na 1:1 wyrównał Michał  Rzuchowski. W 71. min. znakomitą okazję na podwyższenie wyniku miał Szykawka, ale trafił piłką w słupek. Chwilę potem odpowiedzieli gospodarze. Po strzale Ilków-Gołąba, kapitalną paradą popisał się Forenc. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Aż cztery gole zobaczyli kibice w Bełchatowie, gdzie Skra Częstochowa podejmowała w roli gospodarza zespół Górnika Polkowice. Podopieczni trenera Szymona Szydełko wciąż walczą o utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy. W Bełchatowie nie byli faworytem, ale pokazali walkę i ambicję. Zaczęło się fatalnie, bo po strzale Ropskiego w 27. min. Skra objęła prowadzenie. Pięć minut później ten sam zawodnik mógł podwyższyć na 2:0, ale fatalnie zakończyła się ta kontra. W końcówce pierwszej połowy polkowiczanie przycisnęli i po jednej z akcji piłka prawie wpadła do siatki rywala.

W 62. padła wyrównująca bramka. Golkipera Skry pokonał Biernat. Częstochowianie odpowiedzieli w 72. min. golem Ropskiego. W 89. min. Górnik wyrównał dzięki bramce Bojdysa. W samej końcówce polkowiczanie mieli okazję na zdobycie zwycięskiego gola. Tuż przed polem karnym Mesjasz powalił Piątkowskiego, za co dostał czerwoną kartkę. Z rzutu wolnego Hehedosh uderzył, a Kos koniuszkami palców wybronił piłkę. Górnik zremisował, ale niewiele zabrakło do zwycięstwa.

Jest nowy prezes Górnika Polkowice. Pałaszewski za Jedynaka

Piotr Pałaszewski został nowym prezesem drugoligowego Górnika Polkowice. Zastąpił na tym stanowisku Waldemara Jedynaka, który kilka tygodni temu podał się do dymisji. Pałaszewski rozpocznie swoją pracę przy Kopalnianej od jutra, 1 marca.

Porażka Chrobrego na inaugurację wiosny

Od przegranej z Ruchem Chorzów, piłkarską wiosnę rozpoczęli zawodnicy Chrobrego Głogów. Goście z piastowskiego grodu mogli wywieźć cenny remis z trudnego terenu, ale chorzowianie zdobyli bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu.

Umowa partnerska między sąsiednimi klubami z Lubina i Polkowic

W piątkowy poranek doszło do spotkania prezesów KGHM Zagłębia Lubin i drugoligowego Górnika Polkowice. Finałem rozmów obu menedżerów było podpisanie umowy o współpracy między dwoma klubami sportowymi.

Porażka Górnika Polkowice w sparingu z Odrą Opole

W meczu sparingowym rozegranym w Wałbrzychu, Górnik Polkowice uległ Odrze Opole 0:2. Pomimo porażki był to cenny materiał szkoleniowy dla trenera Tomasza Grzegorczyka.

Górnik już bez Krakowskiego

Od nowej rundy w zespole drugoligowego Górnika Polkowice nie zobaczymy już Doriana Krakowskiego. 21-letni pomocnik rozwiązał z klubem umowę za porozumieniem stron.

Piłkarze Górnika Polkowice powrócili do pierwszych treningów

Piłkarze drugoligowego Górnika Polkowice powrócili po dłuższej przerwie do pierwszych treningów. Zielono – czarni przeszli testy medyczne, potem ćwiczyli na siłowni i sztucznej murawie.

Sport

Kurminowski i Chodyna w jedenastce kolejki PKO Ekstraklasy

Tego można było się spodziewać. Dawid Kurminowski – strzelec trzech goli i Kacper Chodyna – autor trzech asyst – znaleźli się w najlepszej jedenastce 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin zasłużenie znaleźli się w tym zestawieniu po wygranym meczu z Radomiakiem Radom 4:3.