×
*** Rozpoczęła się majówka. W całym regionie zaplanowano mnóstwo imprez plenerowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapowiada się piękna pogoda, więc korzystajmy z uroków wolnego czasu - rozsądnie i mądrze ***

Remis Zagłębia z Miedzią Legnica. Szału nie było

Jeśli kibice piłki nożnej liczyli na świetne widowisko w dzisiejszym sparingu mogli mocno się zawieźć. Bramki padły dwie – po jednej dla każdego zespołu.

Pierwsze 15. minut spotkania w Lubinie to gra spokojna. Drużyny badały się wzajemnie licząc chyba na błąd przeciwników. Dopiero w 17. minucie mogliśmy oglądać pierwszą ciekawą akcję w wykonaniu Kacpra Chodyny, który usiłował zaskoczyć golkipera Miedzi strzałem z dystansu. Niestety piłka przeleciała nad bramką. Potem swoich sił próbował też Łakomy, który dostał piłkę od Filipa Starzyńskiego, ale akcja została zatrzymana.

Legniczanie w pierwszej połowie stawiali na stałe fragmenty gry. W 38. minucie meczu z rzutu wolnego z okolic 30. metra od bramki Bieszczada, do piłki podszedł Bednarski. Jego uderzenie przeleciało obok bramki lubinian. Tuż przed gwizdkiem na strzał z pola karnego zdecydował się Podliński, a piłka po ręce Lenarcika uderzyła w słupek.

Druga połowa zapowiadała się ostro. Żeby wygrać piłkarze musieli dać z siebie więcej. Po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Azikiewicza, ten podał do Drzazgi, który strzelił w długi róg i pokonał Dominika Hładuna. Miedziowi próbowali odpowiedzieć 8 minut później. Na płaski strzał z dystansu zdecydował się Łukasz Poręba, ale nie trafił. Miedź z akcją znów wyszła w 68. minucie. Strzelał Maciej Śliwa, ale jego uderzenie z prawej nogi poszybowało nad bramką Zagłębia. Golkiper Miedziowych miał więcej szczęścia na kwadrans przed końcem gry, gdy Paweł Tupaj huknął z całej siły w słupek. Legniczanie cały czas atakowali bramkę Zagłębia, ale to lubinianie odpowiedzieli skuteczną akcją na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem. Patryk Szysz wykorzystał fatalne zachowanie Pojaska, który zbyt lekko zagrał do własnego bramkarza, odegrał do Bashkirova, który płaskim strzałem doprowadził do wyrównania

KGHM Zagłębie Lubin 1-1 Miedź Legnica

Bramki: Jewgienij Baszkirow 86 – Krzysztof Drzazga 53

KGHM Zagłębie: (I połowa) 22. Kacper Bieszczad – 26. Kacper Chodyna, 5. Lorenco Šimić, 2. Ian Soler, 25. Mateusz Bartolewski – 16. Adam Ratajczyk, 14. Jakub Żubrowski, 99. Łukasz Łakomy (31, 13. Dawid Pakulski), 18. Filip Starzyński, 7. Saša Živec – 28. Karol Podliński. (II połowa) 30. Dominik Hładun – 29. Bartłomiej Kłudka, 44. Kamil Kruk, 24. Kacper Lepczyński, 23. Jakub Wójcicki – 17. Patryk Szysz, 8. Łukasz Poręba, 4. Jewgienij Baszkirow, 13. Dawid Pakulski (59, 19. Daniel Dudziński), 11. Koki Hinokio – 21. Tomasz Pieńko.

Miedź: (I połowa) 1. Paweł Lenarcik – Szymon Stróżyński, Filip Balcewicz, 6. Szymon Matuszek, 87. Ruben Hoogenhout, 28. Jurich Carolina – 17. Mateusz Kaczmarek, 20. Damian Tront, 80. Hamza Bahaïd – 44. Michał Bednarski, 27. Bruno Garcia. (II połowa) 1. Paweł Lenarcik (72 Alan Madaliński) – 19. Paweł Tupaj, 24. Michał Pojasek, 40. Jon Aurtenetxe, 5. Marcin Biernat, 33. Piotr Azikiewicz – 7. Marcin Garuch, 11. Krzysztof Drzazga, 59. Mehdi Lehaire – 70. Maciej Śliwa, 71. Patryk Makuch.

żółta kartka: Bartolewski

64i9177_1625674014_4014
64i9247_1625674017_4017

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.

Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia. „Kobierki” bez żadnych szans

Nie ma mocnych na szczypiornistki Zagłębia Lubin. Po jednostronnym widowisku, w derbach Dolnego Śląska, Miedziowe odprawiły z kwitkiem KPR Kobierzyce wygrywając pewnie i zasłużenie 25:15. Najlepszą zawodniczką meczu została bramkarka Zagłębia – Barbara Zima. Było to trzynaste zwycięstwo ekipy Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej.

Sport

Kurminowski i Chodyna w jedenastce kolejki PKO Ekstraklasy

Tego można było się spodziewać. Dawid Kurminowski – strzelec trzech goli i Kacper Chodyna – autor trzech asyst – znaleźli się w najlepszej jedenastce 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin zasłużenie znaleźli się w tym zestawieniu po wygranym meczu z Radomiakiem Radom 4:3.