×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Generalna próba przed uroczystością nadania policji sztandaru

W Lubinie trwają ostatnie przygotowania do piątkowego święta z udziałem policjantów. Miejscowa komenda otrzyma bowiem sztandar. Wydarzenie będzie miało wyjątkowo uroczysty i podniosły charakter. Policjanci zapraszają na swoje święto wszystkich mieszkańców powiatu.

W centrum miasta od kilku dni widać wzmożone siły policji. A to z powodu zaplanowanej w piątek uroczystości nadania miejscowej komendzie sztandaru. To będzie wyjątkowy dzień dla lubińskich funkcjonariuszy, który rozpocznie się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 13. Następnie umundurowane pododdziały wraz z zaproszonymi gośćmi przemieszczą się na rynek, gdzie odbędzie się główna ceremonia wręczenia sztandaru miejscowej jednostce.

Cała uroczystość zakończy się widowiskową defiladą policyjnej kompanii honorowej, pododdziałów policji oraz występem orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

-Pomysł nadania sztandaru lubińskiej jednostce policji zrodził się w listopadzie 2022 roku., kiedy z inicjatywy starosty lubińskiego został powołany Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, w skład którego weszli przedstawiciele władz samorządowych z terenu naszego powiatu. Jego ufundowanie i nadanie, to ważny symbol uznania dla służby oraz wyraz zaufania społeczeństwa wobec policjantów, którzy strzegą bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu lubińskiego – przypomina asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Sztandar jest symbolem odwołującym się do tradycji i historii wojskowych. Jest również symbolem przynależności i tożsamości z formacją.

-Jego nadanie, wzmocni i podkreśli poczucie więzi wśród lubińskich policjantów i z pewnością podniesie prestiż jednostki. Sztandar będzie uświetniał najważniejsze uroczystości społeczno-patriotyczne i będzie również okazją do zaprezentowania elementów pięknego policyjnego ceremoniału. Wystąpienie publiczne ze sztandarem jest wyróżnieniem dla policjantów, a zarazem jednym z najsilniejszych oddziaływań promujących naszą formację w społeczeństwie – dodaje policjantka.

Z uwagi na piątkowe wydarzenie, mamy ważne informacje dla kierowców. W dniu uroczystości, wyłączone z ruchu będą parkingi wokół rynku oraz ten znajdujący się przy Centrum Kultury Muza. Wyłączona zostanie także droga prowadząca do kościoła, gdzie odbędzie się msza.

Tymczasem, my zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z dzisiejszej – generalnej próby – przed piątkowymi uroczystościami.

 

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.