×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Generalna próba przed uroczystością nadania policji sztandaru

W Lubinie trwają ostatnie przygotowania do piątkowego święta z udziałem policjantów. Miejscowa komenda otrzyma bowiem sztandar. Wydarzenie będzie miało wyjątkowo uroczysty i podniosły charakter. Policjanci zapraszają na swoje święto wszystkich mieszkańców powiatu.

W centrum miasta od kilku dni widać wzmożone siły policji. A to z powodu zaplanowanej w piątek uroczystości nadania miejscowej komendzie sztandaru. To będzie wyjątkowy dzień dla lubińskich funkcjonariuszy, który rozpocznie się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 13. Następnie umundurowane pododdziały wraz z zaproszonymi gośćmi przemieszczą się na rynek, gdzie odbędzie się główna ceremonia wręczenia sztandaru miejscowej jednostce.

Cała uroczystość zakończy się widowiskową defiladą policyjnej kompanii honorowej, pododdziałów policji oraz występem orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

-Pomysł nadania sztandaru lubińskiej jednostce policji zrodził się w listopadzie 2022 roku., kiedy z inicjatywy starosty lubińskiego został powołany Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, w skład którego weszli przedstawiciele władz samorządowych z terenu naszego powiatu. Jego ufundowanie i nadanie, to ważny symbol uznania dla służby oraz wyraz zaufania społeczeństwa wobec policjantów, którzy strzegą bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu lubińskiego – przypomina asp. szt. Sylwia Serafin, rzeczniczka lubińskiej policji.

Sztandar jest symbolem odwołującym się do tradycji i historii wojskowych. Jest również symbolem przynależności i tożsamości z formacją.

-Jego nadanie, wzmocni i podkreśli poczucie więzi wśród lubińskich policjantów i z pewnością podniesie prestiż jednostki. Sztandar będzie uświetniał najważniejsze uroczystości społeczno-patriotyczne i będzie również okazją do zaprezentowania elementów pięknego policyjnego ceremoniału. Wystąpienie publiczne ze sztandarem jest wyróżnieniem dla policjantów, a zarazem jednym z najsilniejszych oddziaływań promujących naszą formację w społeczeństwie – dodaje policjantka.

Z uwagi na piątkowe wydarzenie, mamy ważne informacje dla kierowców. W dniu uroczystości, wyłączone z ruchu będą parkingi wokół rynku oraz ten znajdujący się przy Centrum Kultury Muza. Wyłączona zostanie także droga prowadząca do kościoła, gdzie odbędzie się msza.

Tymczasem, my zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z dzisiejszej – generalnej próby – przed piątkowymi uroczystościami.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.