×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Inwestycja w Nielubi idzie pełną parą. Trwa przebudowa drogi gminnej

W Nielubi trwają intensywne prace przebudowy drogi gminnej przy ul. Tęczowej wraz z budową tzw. deszczówki. Cała inwestycja została podzielona na trzy etapy i będzie kosztowała ponad 2,8 mln zł. Część środków na ten cel gmina pozyskała z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

W ubiegłym roku przy ulicy Tęczowej w Nielubi zmodernizowano sieć wodno-kanalizacyjną, dzięki czemu mieszkańcy tej ulicy mogli przyłączyć swoje domy do systemu zbiorowego odprowadzania ścieków. Teraz gmina przystąpiła do przebudowy tej drogi. Inwestycja podzielona została na trzy etapy.

-W ramach pierwszego etapu, dobiegają już końca prace związane z budową sieci kanalizacji deszczowej na przedmiotowym odcinku drogi z włączeniem do istniejącego rowu w drodze gminnej. Następnie na długości około 538 metrów i szerokości 5,5 metra z poszerzeniem do 7 metrów na łukach drogi zostanie wykonana nawierzchnia z betonowej kostki brukowej. Dodatkowo zostanie wyremontowany asfaltowy odcinek drogi na długości około 157 metrów – informuje wójt Żukowic, Krzysztof Wołoszyn.

W ramach drugiego etapu, wybudowany zostanie chodnik o szerokości dwóch metrów i długości 540 metrów. W ostatnim, trzecim etapie – powstanie chodnik wraz ze zjazdami i utwardzeniem pobocza.

Cała inwestycja pochłonie prawie 2,8 mln zł i jest częścią większego zadania: „Modernizacja infrastruktury drogowej wraz z infrastrukturą towarzysząca wodno-kanalizacyjną na terenie gminy Żukowice” o łącznej wartości blisko 12 mln zł. Na ten cel gmina pozyskała dofinansowanie na poziomie 9,8 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

 
ul. Tęczowa zakres
teczowa3
teczowa1

Wybrane dla Ciebie

Nowa salka korekcyjna w szkole w Nielubi. Pomogła Fundacja KGHM

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Nielubi mogą już korzystać z nowej salki do gimnastyki korekcyjnej. Pomieszczenie wyposażono w specjalistyczny sprzęt, niezbędny do zajęć i ćwiczeń ruchowych. Uruchomienie nowej salki udało się dzięki wsparciu Fundacji KGHM. 

Apelowali, pisali i wreszcie się doczekali. Nowy chodnik w Nielubi

Zakończyła się ważna dla mieszkańców Nielubi inwestycja. Wzdłuż bardzo ruchliwej drogi nr 12 powstał nowy chodnik. – O realizację tego zadania, nasz samorząd zabiegał od wielu lat – przypomina Krzysztof Wołoszyn, wójt gminy Żukowice. 

Nowy chodnik u zbiegu Polnej i Witosa

Wkrótce w okolicach ulic Polnej i Witosa w Rudnej rozpocznie się budowa nowego chodnika. Władze gminy podpisały właśnie stosowną umowę z wykonawcą. Inwestycja pochłonie ponad 460 tys. zł. 

Nowa droga w Gwizdanowie, nowy chodnik w Chobieni

Dobiegły końca dwie inwestycje w gminie Rudna. Gotowa jest już nowa droga osiedlowa przy remizie OSP w Gwizdanowie oraz chodnik przy drodze z Chobieni do Naroczyc.

Dotacja KGHM na przebudowę ośrodka zdrowia i nowe miejsce wypoczynku

Przebudowa budynku ośrodka zdrowia i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nielubi oraz budowa nowego miejsca rekreacyjno – sportowego w miejscowości Kamiona. Na taki cel, władze gminy Żukowice przeznaczą 250 tys. zł pozyskanych przez spółkę KGHM Polska Miedź.

Mieszkańcy Słonego i Nielubii mają nowe siłownie plenerowe

Dobiegły końca prace związane z budową kolejnych siłowni zewnętrznych na terenie gminy Żukowice. Dzięki staraniom władz gminy i współpracy z podmiotami zewnętrznymi powstały dwie kolejne siłownie zewnętrzne w miejscowości Słone i Nielubia. 

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.