×
*** Wielkie liczenie pieniędzy wpłaconych na walkę z sepsą trwa. W sieci można jeszcze licytować wystawione przedmioty ***

Inwestycja w Nielubi idzie pełną parą. Trwa przebudowa drogi gminnej

W Nielubi trwają intensywne prace przebudowy drogi gminnej przy ul. Tęczowej wraz z budową tzw. deszczówki. Cała inwestycja została podzielona na trzy etapy i będzie kosztowała ponad 2,8 mln zł. Część środków na ten cel gmina pozyskała z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

W ubiegłym roku przy ulicy Tęczowej w Nielubi zmodernizowano sieć wodno-kanalizacyjną, dzięki czemu mieszkańcy tej ulicy mogli przyłączyć swoje domy do systemu zbiorowego odprowadzania ścieków. Teraz gmina przystąpiła do przebudowy tej drogi. Inwestycja podzielona została na trzy etapy.

-W ramach pierwszego etapu, dobiegają już końca prace związane z budową sieci kanalizacji deszczowej na przedmiotowym odcinku drogi z włączeniem do istniejącego rowu w drodze gminnej. Następnie na długości około 538 metrów i szerokości 5,5 metra z poszerzeniem do 7 metrów na łukach drogi zostanie wykonana nawierzchnia z betonowej kostki brukowej. Dodatkowo zostanie wyremontowany asfaltowy odcinek drogi na długości około 157 metrów – informuje wójt Żukowic, Krzysztof Wołoszyn.

W ramach drugiego etapu, wybudowany zostanie chodnik o szerokości dwóch metrów i długości 540 metrów. W ostatnim, trzecim etapie – powstanie chodnik wraz ze zjazdami i utwardzeniem pobocza.

Cała inwestycja pochłonie prawie 2,8 mln zł i jest częścią większego zadania: „Modernizacja infrastruktury drogowej wraz z infrastrukturą towarzysząca wodno-kanalizacyjną na terenie gminy Żukowice” o łącznej wartości blisko 12 mln zł. Na ten cel gmina pozyskała dofinansowanie na poziomie 9,8 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

 
ul. Tęczowa zakres
teczowa3
teczowa1

Wybrane dla Ciebie

Tragiczny wypadek pod Nielubią. Nie żyje 46-letnia kierująca

Tragiczny wypadek na krajowej „dwunastce” między Nielubią a Dankowicami w gminie Żukowice. 46-letnia kierująca, w czasie wyprzedzania innego pojazdu, na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem. Samochód uderzył w drzewo. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń, kobieta zmarła.

Nowa salka korekcyjna w szkole w Nielubi. Pomogła Fundacja KGHM

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Nielubi mogą już korzystać z nowej salki do gimnastyki korekcyjnej. Pomieszczenie wyposażono w specjalistyczny sprzęt, niezbędny do zajęć i ćwiczeń ruchowych. Uruchomienie nowej salki udało się dzięki wsparciu Fundacji KGHM. 

Apelowali, pisali i wreszcie się doczekali. Nowy chodnik w Nielubi

Zakończyła się ważna dla mieszkańców Nielubi inwestycja. Wzdłuż bardzo ruchliwej drogi nr 12 powstał nowy chodnik. – O realizację tego zadania, nasz samorząd zabiegał od wielu lat – przypomina Krzysztof Wołoszyn, wójt gminy Żukowice. 

Nowy chodnik u zbiegu Polnej i Witosa

Wkrótce w okolicach ulic Polnej i Witosa w Rudnej rozpocznie się budowa nowego chodnika. Władze gminy podpisały właśnie stosowną umowę z wykonawcą. Inwestycja pochłonie ponad 460 tys. zł. 

Nowa droga w Gwizdanowie, nowy chodnik w Chobieni

Dobiegły końca dwie inwestycje w gminie Rudna. Gotowa jest już nowa droga osiedlowa przy remizie OSP w Gwizdanowie oraz chodnik przy drodze z Chobieni do Naroczyc.

Dotacja KGHM na przebudowę ośrodka zdrowia i nowe miejsce wypoczynku

Przebudowa budynku ośrodka zdrowia i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nielubi oraz budowa nowego miejsca rekreacyjno – sportowego w miejscowości Kamiona. Na taki cel, władze gminy Żukowice przeznaczą 250 tys. zł pozyskanych przez spółkę KGHM Polska Miedź.

Sport

Dwa razy odwracali losy spotkania i zadali decydujący cios

Szalony mecz w Lubinie. W pojedynku z ekipą Ślepsk Malow Suwałki, siatkarze Cuprum dwa razy gonili wynik, by doprowadzić do upragnionego tie-breaka. W decydującej partii odprawili rywala z kwitkiem i wygrali cały mecz 3:2. Najlepszym zawodnikiem meczu został przyjmujący Cuprum, Alexander Berger.

Rozmaitości

W Rudnej dla Wielkiej Orkiestry zebrano ponad 86 tysięcy!

Mieszkańcy gminy Rudna nie zawiedli i aktywnie przyłączyli się do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszom, którzy kwestowali na ulicach całej gminy, udało się zebrać ponad 58 tysięcy złotych! Do tego trzeba jeszcze doliczyć 28 tysięcy, które pozyskano z licytacji internetowych.