×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Apelowali, pisali i wreszcie się doczekali. Nowy chodnik w Nielubi

Zakończyła się ważna dla mieszkańców Nielubi inwestycja. Wzdłuż bardzo ruchliwej drogi nr 12 powstał nowy chodnik. – O realizację tego zadania, nasz samorząd zabiegał od wielu lat – przypomina Krzysztof Wołoszyn, wójt gminy Żukowice. 

Krajowa dwunastka biegnąca przez środek podgłogowskiej miejscowości Nielubia w gminie Żukowice, należy do jednej z najbardziej ruchliwych arterii w tej części regionu. Przez to jest bardzo niebezpieczna, zwłaszcza dla mieszkańców. Dlatego władze gminy od wielu lat zabiegały o budowę chodnika wzdłuż DK 12.

-Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w odpowiedzi na nasze wnioski i starania, ujęła tę inwestycję w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 – 2023 – Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych i tym samym przebudowa drogi krajowej 12 w Nielubi została zrealizowana i zakończona – informuje Krzysztof Wołoszyn, wójt gminy Żukowice.

W Nielubi powstał zatem chodnik o długości około 400 metrów, naprzeciwko sklepu Dino, w kierunku cmentarza. Powstały także dwa nowe przejścia dla pieszych wraz z oświetleniem całego odcinka.

-Realizacja tego zadania zdecydowanie będzie miała wpływ na poprawę bezpieczeństwa pieszych oraz ułatwi dotarcie do pobliskiego boiska, sklepu, cmentarza czy przystanku autobusowego – dodaje wójt Wołoszyn.

Całe zadanie sfinansowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 
nielubia2
nielubia3
nielubia4

Wybrane dla Ciebie

Nowa salka korekcyjna w szkole w Nielubi. Pomogła Fundacja KGHM

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Nielubi mogą już korzystać z nowej salki do gimnastyki korekcyjnej. Pomieszczenie wyposażono w specjalistyczny sprzęt, niezbędny do zajęć i ćwiczeń ruchowych. Uruchomienie nowej salki udało się dzięki wsparciu Fundacji KGHM. 

Przetarg na STEŚ ogłoszony. Przebudowa DK 94 nabiera rumieńców

Ogłoszono przetarg na opracowanie Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowe modernizacji drogi krajowej nr 94 między Lubinem a Wrocławiem. – To bardzo ważna informacja dla mieszkańców tej części Dolnego Śląska – przekonuje minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Będzie nowy chodnik w Studzionkach w gminie Rudna

Już wkrótce rozpocznie się budowa nowego chodnika w Studzionkach w gminie Rudna. W tej sprawie wójt Adrian Wołkowski podpisał umowę z wykonawcą. Inwestycja potrwa około trzech miesięcy i pochłonie ponad 260 tys. zł.

Inwestycja w Nielubi idzie pełną parą. Trwa przebudowa drogi gminnej

W Nielubi trwają intensywne prace przebudowy drogi gminnej przy ul. Tęczowej wraz z budową tzw. deszczówki. Cała inwestycja została podzielona na trzy etapy i będzie kosztowała ponad 2,8 mln zł. Część środków na ten cel gmina pozyskała z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

Cztery przejścia dla pieszych doświetlone

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyła inwestycje w oświetlenia głogowskim przejść dla pieszych. W sumie poprawiono widoczność na czterech z nich.

Ruszyły prace przy budowie chodnika wzdłuż DK 12

Ruszyła budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 12, na odcinku biegnącym przez miejscowość Nielubia w Gminie Żukowice.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.