×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Jerzmanowa, Rudna i Polkowice na podium w elitarnym rankingu gmin

Gmina Jerzmanowa zwyciężyła w rankingu gmin Dolnego Śląska w kategorii gmin do 20 tysięcy mieszkańców. W tej samej klasyfikacji, trzecie miejsce zajęła gmina Rudna. Natomiast w kategorii gmin powyżej 20 tysięcy mieszkańców, drugie miejsce przypadło gminie Polkowice.

Wyniki rankingu poznaliśmy podczas uroczystej gali, w której wzięli udział wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski, prezydenci i burmistrzowie miast oraz wójtowie gmin. Specjalna kapituła oceniała wszystkie gminy i miasta naszego województwa, poza miastami na prawach powiatu. Pod uwagę brano przede wszystkim aktualny rozwój społeczno – gospodarczy.

W kategorii gmin do 20 tysięcy mieszkańców, zwyciężyła podgłogowska Jerzmanowa. Drugie miejsce zajęła turystyczna gmina Świeradów-Zdrój, a trzecie – gmina Rudna, która zebrała wysokie noty za działalność nie tylko prospołeczną i gospodarczą, ale także edukacyjną i ekologiczną.

– Wysoka ocena Gminy Rudna pokazuje, że nasza mała ojczyzna jest dobrym miejscem do życia. Obecnie stawiamy bardzo mocno na edukację, m.in. poprzez kompleksową przebudowę szkół. W ostatnich latach na wielu płaszczyznach gminy nastąpił zadowalający rozwój. Boom inwestycyjny, jaki teraz mamy, możliwy jest m.in. dzięki skutecznemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych, co wymaga ogromnej wiedzy i umiejętności ze strony naszego zespołu. Ponadto cały czas inwestujemy w drogi i rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnej. Nasi mieszkańcy nie płacą podatków od nieruchomości, a ceny opłat, tj. woda czy ścieki, są bardzo niskie. W naszej gminie działa przychodnia medyczna, w której można liczyć na pomoc lekarzy POZ i specjalistów. Nie brakuje też bogatej oferty kulturalnej. Cieszymy się z nagrody i z tego, że nasze wysiłki są zauważane – puentuje wójt gminy Rudna, Adrian Wołkowski.

W kategorii gmin powyżej 20 tys. mieszkańców triumfowały Kobierzyce. Drugie miejsce zajęły Polkowice, a trzecie – Kąty Wrocławskie.

Organizatorem rankingu jest Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego wraz z Ośrodkiem Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki. Honorowy patronaty nad wydarzeniem objęli wojewoda dolnośląski i marszałek województwa dolnośląskiego.

 
gmin5
gmina1
gmina2
gmina3
gmina4

Wybrane dla Ciebie

Polkowice wysoko w rankingu gmin. Tu jest potencjał!

Polkowice zajęły wysokie drugie miejsce w ogólnopolskim rankingu gmin powyżej 20 tysięcy mieszkańców zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej – Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego. Pamiątkową statuetkę z rąk dyrektor ośrodka, odebrał w ratuszu burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Ruszył plebiscyt na najpopularniejszego sportowca i trenera w gminie

W gminie Polkowice ruszyła kolejna edycja plebiscytu na najpopularniejszego sportowca i trenera. W konkursie rywalizuje ponad 30 kandydatek i kandydatów – znanych sportowców ziemi polkowickiej. Honorowy patronat nad plebiscytem objął burmistrz gminy, Łukasz Puźniecki.

Wybierz najładniejszą bramkę Zagłębia Lubin

Piłkarskie KGHM Zagłębie Lubin zaprasza wszystkich kibiców do głosowania na najładniejszą bramkę strzeloną przez Miedziowych. Choć forma zawodników daleka jest od wymarzonej, to jednak goli wyjątkowej urody w tym roku nie brakowało.

Kapituła już po obradach. W piątek poznamy Ambasadorów Polski 2021r.

Znamy już pełną listę nominowanych osób w trzeciej edycji prestiżowego plebiscytu „Ambasador Polski 2021”. Konkurs organizuje spółka KGHM Polska Miedź. Kapituła wybrała już laureatów w czterech kategoriach: nagroda publiczności, ambasador polskiej nauki, sportu oraz kultury. Jednak zwycięzców poznamy dopiero 15 października podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim.

Kibice Zagłębia Lubin wybierają dwunastu zasłużonych dla klubu!

Piłkarskie KGHM Zagłębie Lubin wraz z PKO BP wybierają zasłużonych dla miedziowego klubu. W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy kibice. Do końca października fani mogą oddać swój głos na najlepszą jedenastkę Zagłębia i najlepszego trenera.

Po raz trzeci wybiorą wybitnych rodaków. Ambasador Polski 2021!

Rusza trzecia edycja prestiżowego plebiscytu „Ambasadora Polski 2021”, organizowanego przez spółkę KGHM Polska Miedź S.A. Zgodnie z zasadami, miedziowy holding wyróżnia w ten sposób najwybitniejszych rodaków rozsławiających nasz kraj, dzięki osiągnięciom w dziedzinach nauki, kultury i sportu.

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.