×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Lubińskie obchody święta Konstytucji 3 Maja z udziałem ministra

230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, mieszkańcy Lubina tradycyjnie uczcili pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystość odbyła się w reżimie sanitarnym.

Lubińskie uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej. Następnie delegacje pojawiły się przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Wieńce złożyli minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Premiera, starosta lubiński Adam Myrda, członek zarządu województwa, Tymoteusz Myrda, przedstawiciele miasta, radni miejscy i powiatowi, kombatanci i harcerze, samorządowcy z Rudnej i Ścinawy.

Dzisiejsza uroczystość ze względów sanitarnych odbyła się w kameralnym gronie zaproszonych osób i mieszkańców miasta.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkajmy się dzisiaj w rynku, pokażmy nasz patriotyzm

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w wielu miastach naszego regionu rozdawane będą biało-czerwone flagi i chorągiewki. W samo południe, władze powiatu polkowickiego i gminy zapraszają wszystkich mieszkańców do świętowania w rynku.

Hutnicze święto w KGHM: uroczysta akademia, koncerty muzyczne

Początek maja to tradycyjnie czas świętowania hutników Polskiej Miedzi. Centralne uroczystości rozpoczną się 4 maja mszą świętą, a zakończą 7 i 8 maja- koncertami hutniczymi w Legnicy i Głogowie. 

Rdzenie z chalkozynem napisały nową historię Zagłębia Miedziowego

W środę, 23 marca, minie dokładnie 65 lat od odkrycia złóż rud miedzi, które na dziesiątki lat wyznaczyło nową erę w polskiej i światowej gospodarce. Cztery rdzenie wiertnicze z chalkozynem przesądziły o przyszłości regionu Zagłębia Miedziowego. A wszystko dzięki cierpliwości i wytrwałości dr Jana Wyżykowskiego i jego dumnej załogi geologów.

Gmina Rudna świętowała rocznicę niepodległości na pikniku w Chobieni

Władze gminy Rudna świętowały Dzień Niepodległości w malowniczej, nadodrzańskiej Chobieni. Była inscenizacja historyczna przygotowana przez grupę rekonstrukcyjną, pyszna żołnierska grochówka i koncert patriotyczny.

Czwarta fala pandemii storpedowała uroczystości Barbórkowe w KGHM

Galopująca czwarta fala epidemii koronawirusa sprawiła, że zarząd KGHM podjął decyzję o znacznym ograniczeniu obchodów tegorocznej Barbórki. Zrezygnowano z wszelkich masowych uroczystości i ceremoniałów górniczych. Nie będzie pochodu Lisa Majora, skoku przez skórę, karczm, biesiad i combrów. Natomiast akademie: centralna i oddziałowe odbędą się on-line, bez udziału gości.

Obchody Święta Niepodległości w Polkowicach

Atrakcyjnie zapowiadają się obchody Święta Niepodległości w Polkowicach. Uroczystości zaplanowano w rynku, ale organizatorzy zaplanowali też wiele imprez towarzyszących.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.

Rozmaitości

Cykl wydarzeń poświęconych życiu i twórczości wybitnego Polaka

Wernisaż wystawy biograficznej zainaugurował cykl licznych wydarzeń kulturalnych poświęconych Ignacemu Janie Paderewskim pod wspólnym tytułem: „Bohater sztuki i ojczyzny, Ignacy Jan Paderewski <<Paddy>>”. Projekt realizowany jest wspólnie przez gminę Polkowice, Centrum Kultury oraz Instytut Pamięci Narodowej.