×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Ogromne zainteresowanie Dniem Robotyki na polkowickiej UJW

Ponad 150 uczniów z całego regionu zagłębia miedziowego wzięło udział w Dniu Robotyki zorganizowanym przez Uczelnię Jana Wyżykowskiego. Było to drugie spotkania w ramach Dni Otwartych w polkowickiej szkole wyższej. Poprzednie dotyczyło zagadnień związanych z logistyką i łańcuchem dostaw.

Dzień Robotyki cieszył się ogromnym zainteresowanie. Sala wykładowa UJW wypełniona była w całości.

-Dzień Robotyki to spotkanie z nowoczesnymi technologiami, technologiami przyszłości, o których opowiadają nasi partnerzy – mówi dr Jan Walczak, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych UJW. Naszymi gośćmi są firmy Mercedes Benz z Jawora, Volkswagen Motor Polska oraz Brose Sitech z Polkowic, KGHM Zanam oraz nasi wykładowcy. Spotkają się oni z uczniami szkół z naszego regionu. To uczniowie techników mechatronicznych, informatycznych i robotycznych, więc osoby na pewno zainteresowane. Chcemy pokazać ciekawych pracodawców, ciekawe kierunki kształcenia, które oferujemy: informatykę, mechatronikę, zarządzanie, inżynierię produkcji i górnictwo.

Wśród uczniów, którzy wzięli udział w spotkaniu, była także młodzież ze Wschowy.

-Przedstawimy młodym ludziom ogólną prezentację o tym, jaką rolę spełniają dane w cyklu produkcji silnika spalinowego naszej firmy – mówi Paweł Szymański, menadżer Centrum Kontroli Procesów IT z Mercedes Benz Polska. – Dane potrzebne są do tego, żeby sterować silnikiem i rejestrować wszelkie informacje diagnostyczne pozyskiwane podczas testów. Potrzebne są także do sterowania produkcją. Dane są obecne na każdym etapie procesu produkcyjnego. Młodzież brała czynny udział w zajęciach – odpowiadała na pytania wykładowców, sama zadawała pytania. To było spotkanie tych, którzy chcą się czegoś dowiedzieć z tymi ,którzy chcą swoją wiedzę przekazać i zachęcić do jej pogłębiania.

Organizatorzy Dnia Robotyki już planują kolejne ciekawe i pouczające spotkania naukowe.

MATERIAŁ PARTNERSKI

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.