×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Ośrodek sportu w Chobieni będzie jak nowy. Są już wizualizacje obiektu

Władze gminy Rudna przygotowują się do dużej inwestycji – modernizacji infrastruktury sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chobieni. Obecnie trwają prace dokumentacyjne i projektowe. Gmina zaprezentowała właśnie kolejne wizualizacje całego obiektu – już po przebudowie.

Modernizacja chobieńskiego OSiR-u to jedna z ważniejszych inwestycji dla władz gminy Rudna.W ramach zadania wymieniona zostanie nawierzchnia kortów tenisowych, boiska wielofunkcyjnego i bieżni.  Przebudowana będzie trybuna i wymienione oświetlenie. Powstanie nowy plac zabaw, nowy bulodrom, murowany grill przy istniejącej wiacie, a także nowe miejsca dla zawodników rezerwowych.

Ponadto, obiekt zostanie doposażony w nowy sprzęt. Wykonana zostanie instalacja solarna do podgrzewania ciepłej wody w budynku sanitarnym oraz nowa instalacja nawodnienia murawy boiska.

– Rok temu zdecydowaliśmy o realizacji tej inwestycji pozyskując dotację zewnętrzną. W ciągu ostatnich miesięcy pracowaliśmy nad dokumentacją tego projektu. Teraz wchodzimy w ostatnią fazę przed rozpoczęciem budowy, czyli przygotowywania już konkretnych propozycji przez projektanta. Po modernizacji, OSiR w Chobieni będzie kolejną wizytówką naszej gminy – mówi Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Na tę inwestycję, władze gminy pozyskały 1,2 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 
osir2
osir3
osir4
osir5

Wybrane dla Ciebie

W szkole podstawowej w Chobieni powstaną nowe pracownie zawodowe

Okres wakacyjny to doskonały moment na prowadzenie w placówkach oświatowych prac remontowych i modernizacyjnych. Takie prace rozpoczęły się właśnie w szkole podstawowej w Chobieni w gminie Rudna, w której adaptowane są pomieszczenia na nowe sale dydaktyczne.

W gminie Rudna powstaną tężnie solankowe

W Chobieni w gminie Rudna powstanie niebawem tężnia solankowa. Władze gminy zawarły już umowę na opracowanie dokumentacji wykonania tej inwestycji.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Chobieni i Rudnej

Uroczyste gminne zakończenie roku szkolnego odbyło się w Szkole Podstawowej w Chobieni. Najlepsi uczniowie otrzymali wyróżnienia i nagrody. Najlepszym gratulował wójt Rudnej, Adrian Wołkowski.

Mnóstwo atrakcji dla najmłodszych w gminie Rudna

W całym regionie trwają jeszcze imprezy z okazji Dnia Dziecka. Sporo atrakcji dla milusińskich przygotowano w gminie Rudna. Bawiono się w kilku sołectwach, m.in. w Chełmie, Wądrożu, Kliszowie, Mlecznie i Toszowicach.

Pandemia odpuściła, czas na imprezy

Sporo atrakcji dla swoich mieszkańców na najbliższe tygodnie przygotowały władze gminy Rudna. W czerwcu zaplanowano m.in. gminne obchody Dnia Dziecka i tradycyjny zlot motocyklowy. Wraz z początkiem wakacji odbędzie się natomiast Festiwal „Kyczera” i Noc Świętojańska.

Powiększy się księgozbiór szkolnych bibliotek w Rudnej i Chobieni

Już wkrótce do bibliotek szkół podstawowych w Rudnej i Chobieni trafi nowa partia książek. Placówki wzbogacą się także o lektury, te obowiązkowe i uzupełniające oraz literaturę popularno – naukową i publikacje historyczne.

Sport

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.