×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Patriotyzm w kadrze – konkurs z okazji rocznicy Powstania Styczniowego

W związku z przypadającą w tym roku 160. rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego, władze powiatu polkowickiego zapraszają młodych ludzi do udziału w konkursie #patriotyzmwkadrze. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. 

Poprzez konkurs, organizatorzy chcą dać możliwość wyrażenia właściwych postaw oraz swoich poglądów na wolność, niepodległość i patriotyzm w dzisiejszym świecie. Czy młodzi ludzie interesują się historią naszego narodu? Czy dziś potrafiliby walczyć o wolność? Czy są skłonni poprzez swoją postawę wyrazić patriotyzm? Organizatorzy chcą się o tym przekonać dedykując im ten konkurs.

-Od dawna nosiliśmy się z zamiarem takiej właśnie tematyki konkursowej. W dobie świata wirtualnego, mediów społecznościowych i nowinek technologicznych chcemy poznać system wartości młodych ludzi, czy poczucie patriotyzmu zostało zatracone, czy wręcz przeciwnie tożsamość narodowa drzemie wciąż w młodym pokoleniu i jest wyrażana na różne sposoby – mówi Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Organizatorzy czekają zatem na materiał audiowizualny opracowany w dowolnej technice. Może być nagrany smartfonem, kamerą czy aparatem fotograficznym. Istotne jest, by w swoim przekazie odpowiadał tematyce konkursowej. Nadesłane filmy mogą przedstawiać sposoby świętowania wydarzeń narodowych, pokazywać w jaki sposób na co dzień Polacy korzystają z niepodległości, ilustrować zmiany, jakie dokonały się w naszym powiecie, regionie czy kraju oraz wyjaśniać, co oznacza dziś patriotyzm rozumiany w różnych formach, np. patriotyzm narodowy, regionalny, lokalny, gospodarczy.

Na materiały konkursowe powiat czeka do końca lutego. Komisja wybierze i oceni najlepsze realizacje, które następnie zostaną nagrodzone wyjątkowymi, multimedialnymi nagrodami rzeczowymi. Pokaż, czym dla Ciebie jest współczesny patriotyzm i wygraj atrakcyjne nagrody! Szczegóły konkursu znajdziecie TUTAJ.

Powstanie Styczniowe było najdłuższym i największym zrywem narodowym przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Miało ono szczególny wymiar w kształtowaniu postaw patriotycznych późniejszych pokoleń. Było także motorem zapalnym do kolejnych działań.

 

Wybrane dla Ciebie

KGHM szuka nowego wiceprezesa odpowiedzialnego za finanse spółki

Po wczorajszym odwołaniu ze stanowiska Andrzeja Kensboka, spółka KGHM ogłosiła konkurs na wiceprezesa ds. finansowych. Kandydaci mogą przesyłać swoje CV do 20 grudnia. Dzień później Rada Nadzorcza przesłucha kandydatów. Nowego wiceprezesa być może poznamy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do udziału w konkursie. Czekają atrakcyjne nagrody!

Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zaprasza do udziału w konkursie pt. „Najciekawsza praca związana z tematyką ruchu niepodległościowego w Zagłębiu Miedziowym w latach 1980-1989”.

Ambasador Polski już po raz czwarty. KGHM nagrodzi wybitne postaci

Wystartowała czwarta edycja prestiżowego plebiscytu: „Ambasador Polski” organizowanego przez spółkę KGHM Polska Miedź S.A. Celem konkursu jest wybór osób, które swoim działaniem, pracą zawodową, postawą, zachowaniem i aktywnością społeczną budzą podziw i szacunek. Wzorem poprzednich lat, tytuł „Ambasadora Polski” przyznany zostanie w kilku kategoriach.

Dwa wakaty w zarządzie KGHM. Konkurs na wiceprezesów ogłoszony

Spółka KGHM poszukuje nowych wiceprezesów do spraw aktywów zagranicznych i do spraw rozwoju. Ma to związek z rezygnacją dotychczasowych członków zarządu Polskiej Miedzi: Pawła Gruzy i Adama Bugajczuka. Kandydaci mogą przesyłać swoje CV do siedziby spółki do 29 sierpnia.

Kompetentny świat – wygraj wyjazd do Doliny Krzemowej!

Wyjątkowy konkurs dla uczniów swoich szkół patronackich przygotowała spółka KGHM Polska Miedź. Wystarczy nakręcić krótki filmik o sobie, swoich pasjach, przeżyciach. Na zwycięzców czeka nie lada nagroda – tygodniowy pobyt w Dolinie Krzemowej w Stanach Zjednoczonych.

Konkurs na wzorową pasiekę na terenie gminy Polkowice

Władze Polkowic ogłosiły konkurs na „Wzorową pasiekę gminy Polkowice”. Pula nagród wynosi 6 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 czerwca. – Warto wspierać każdą inicjatywę, która promuje ekologiczne rolnictwo, a przez to ochronę pszczół – mówi burmistrz Łukasz Puźniecki.