×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Polkowicki Festiwal Ziemi – kolorowo, gwarnie i ekologicznie

To były dwa intensywne dni, pełne warsztatów, występów artystycznych i zabaw edukacyjnych. W amfiteatrze i na osiedlu Polanka zorganizowano Polkowicki Festiwal Ziemi. Było hucznie, kolorowo, a przede wszystkim ekologicznie.

Była to już trzynasta edycja Festiwalu Ziemi zorganizowanego przez władze Polkowic. W pierwszym dniu odbyły się imprezy dla najmłodszych mieszkańców miasta. Serce festiwalu biło w miejskim amfiteatrze. Na scenie wystąpiły przedszkolaki i uczniowie klas I-III. Troska o czyste środowisko, o polkowicki skrawek naszej planety jest jednym z priorytetów tej kadencji samorządu.

– Nauka przez zabawę jest bardzo ważna, dociera do najmłodszych. Bardzo ważne jest gospodarowanie wodą. To kluczowe wyzwanie, aby dbać o wodę, o czyste powietrze. Stąd też w naszej gminie podejmujemy działania związane z rozwojem komunikacji zeroemisyjnej, czyli rozszerzaniem bazy autobusów elektrycznych, aby to czyste powietrze towarzyszyło nam w każdej porze roku – mówił burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Nazajutrz mieszkańcy Polkowic świętowali Dzień Ziemi na terenach rekreacyjnych na osiedlu Polanka. Tam zaprezentowali się uczniowie starszych klas szkół podstawowych. Hasłem przewodnim drugiego dnia festiwalu było: „Ziemia naszym sercem”. Uczniowie prezentowali proekologiczne hasła, dowiedzieli się np. co można zrobić z PET-ów, czyli plastikowych butelek.

– To jest ważne, żeby dbać o naszą planetę, utrzymać klimat w dobrym stanie – mówi Adam Banaszkiewicz, uczeń SP nr 3. – Z naszą panią przygotowywaliśmy się do tego festiwalu. Robiliśmy plakat, rozmawialiśmy o ekologii. W szkole temat ekologii dość często się przewija.

Na Polance było wyjątkowo gwarno i… ekologicznie.

– Angażujemy wszystkich do wspólnych zajęć dla innych, żeby dzielili się tym, co sami wypracują, zaobserwują, a potem zaprezentują – wyjaśnia Małgorzata Kalus-Chiżyńska, dyrektor wydziału ochrony środowiska i obszarów wiejskich w urzędzie gminy.

Władze gminy zadowolone były z frekwencji i świadomości uczniów polkowickich szkół z zakresu ochrony naturalnego środowiska.

– Zawsze uważam, że praktyka jest przede wszystkim – mówi Ewa Kowalik, zastępca burmistrza ds. społecznych. – Teorię można pozyskać z książek czy Internetu, ale jeżeli praktycznie tego nie przerobimy, to ta edukacja jest mniej efektywna. Edukacja praktyczna to są emocje, zaangażowanie, przeżywanie, co ułatwia zapamiętywanie.

MATERIAŁ SPONSOROWANY

 

Wybrane dla Ciebie

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie. 

Polkowicki Festiwal Ziemi w amfiteatrze i na Polance

Już dzisiaj w Polkowicach rozpocznie się Festiwal Ziemi. Imprezę rozłożono na dwa dni, a wszystkie wydarzenia zaplanowano w amfiteatrze i na terenach rekreacyjnych Polanka.

W Polkowicach pobiegli Tropem Wilczym. Pamięci żołnierzy wyklętych

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w Polkowicach już po raz szósty zorganizowano popularny Bieg Tropem Wilczym. Na starcie stanęło kilkadziesiąt osób, którzy w ten sposób chcieli uczcić pamięć partyzantów walczących z reżimem komunistycznym po 1945r.

Tężnia solankowa receptą na dolegliwości układu oddechowego

W Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku w Polkowicach stanęła już tężnia solankowa. Mogą korzystać z niej wszyscy mieszkańcy, a w szczególności ci, którzy borykają się z chorobami tarczycy czy przewlekłymi stanami zapalnymi układu oddechowego.

Osiedle Polanka wypiękniało. Nowe „zielone” inwestycje w ramach PBO

Na osiedlu Polanka w Polkowicach, w rejonie ulicy Jesionowej wybudowano plac rekreacyjny, a w okolicach Kalinowej powstał nowy skwer. Obie inwestycje zostały zrealizowane w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego.

Sport

Raport kartkowy przed meczem z Radomiakiem

Przed niedzielnym meczem w Radomiu, trener KGHM Zagłębia Lubin, jest w komfortowej sytuacji. Żaden z zawodników nie pauzuje za żółte kartki i nikt nie jest kontuzjowany, dlatego Waldemar Fornalik będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich piłkarzy.

Rozmaitości

Przedszkolaki i uczniowie świętują Dzień Ziemi w Polkowicach

Kolorowym pochodem pod hasłem: „Cztery żywioły” uczniowie najmłodszych klas i przedszkolaki z gminy Polkowice rozpoczęły świętowanie Międzynarodowego Dnia Ziemi. Wszyscy spotkali się dziś w rynku, by rozmawiać o ekologii, promować postawy i zachowania przyczyniające się do dbałości o ochronę naturalnego środowiska.