×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Ponad 1,8 miliona z Polskiego Ładu dla gminy Polkowice

W ramach Polskiego Ładu wspierającego gminy popegeerowskie, do Polkowic trafiło ponad 1,8 mln zł. Władze gminy przeznaczą te środki na budowę drogi wewnętrznej w Kaźmierzowie. – Bardzo się cieszę, że ta pomoc trafia właśnie do sołectwa Kaźmierzów, bo jest to pomoc bardzo potrzebna i bardzo wymierna – powiedział burmistrz Łukasz Puźniecki.

O środki pochodzące z kolejnego rozdania w ramach Rządowego Programu „Polski Ład”, gmina Polkowice wnioskowała kilka miesięcy temu. Otrzymane wsparcie będzie przeznaczone na dalszą poprawę infrastruktury w sołectwach. Tym razem środki rządowe zostaną przeznaczone na długo oczekiwaną przez mieszkańców i bardzo potrzebną drogę wewnętrzną.

– Bardzo się cieszę, że ta pomoc trafia właśnie do sołectwa Kaźmierzów, bo jest to pomoc bardzo potrzebna i bardzo wymierna. Powstanie jedna z dróg wewnętrznych wraz z rozbudową sieci i oświetlenia. Wiem bardzo dobrze od mieszkańców tego sołectwa, że potrzeba budowy tej drogi jest bardzo duża. My nawet zabezpieczyliśmy część środków w tegorocznym budżecie na realizację tego zadania. Ta pomoc jest tym bardziej potrzebna, że odciąży część inwestycyjną budżetu gminy Polkowice, a przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców – komentuje burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Droga wewnętrzna wraz z rozbudową sieci i oświetlenia od posesji 22 d do 22 o, to rzeczywiście mocny postulat mieszkańców, podnoszony już wielokrotnie podczas zebrań wiejskich – przyznaje Katarzyna Kazimierczak, sołtys wsi Kaźmierzowa.

– Pierwsi mieszkańcy tego osiedla zaczęli się tam wprowadzać już ponad dziesięć temu. Od tego czasu osiedle rozbudowuje się cały czas, więc potrzeba budowy drogi jest tam bardzo duża. Dobrze, że ta droga w końcu powstanie, bo ta dotacja pozwala także na to, żeby było tu bezpieczniej – zaznacza sołtys Katarzyna Kazimierczak.

Środki na cele inwestycyjne, w tym dotyczące takich obszarów jak ekologia, edukacja, służba zdrowia czy właśnie rozwój infrastruktury drogowej, otrzymały także inne gminy z terenu powiatu polkowickiego. W sumie to prawie 24 mln zł.

– Gminy powiatu polkowickiego pozyskały z tego programu około 24 milionów złotych. To są środki, które będą wykorzystywane na różnego rodzaju zadania w gminie i powiecie na inwestycje drogowe i inne projekty, których celem jest zwiększenie komfortu życia mieszkańców małych ojczyzn. Bardzo się cieszę, bo po raz kolejny pokazujemy, że rząd współpracuje z samorządem, że można wspólnie działać na rzecz dobra mieszkańców. Te symboliczne czeki to nie są tylko kartoniki, ale za tym idą realne pieniądze. Samorządy mogą tylko potwierdzić, że już z poprzednich edycji są już zrealizowane zadania, które cieszą lokalne społeczności – powiedział podczas wczorajszej konferencji prasowej minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

To już kolejna edycja środków pochodzących z „Polskiego Ładu”, a przeznaczonych na cele inwestycyjne na terenie samorządów powiatu polkowickiego. W najbliższym czasie kolejne środki, tym razem z rządowego programu ochrony zabytków, wpłyną na konta samorządów. Gmina Polkowice od początku tej kadencji pozyskała środki zewnętrzne z różnych źródeł, w tym rządowych, samorządowych oraz unijnych, na łączną kwotę ponad 120 mln zł.

Roman Tomczak

MATERIAŁ PARTNERSKI

 
DSC_0095
czek1
czek2

Wybrane dla Ciebie

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.