×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Potrzebne środki czystości i akcesoria dla bezdomnych zwierząt

Lubiński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w zbiórce środków czystości, mopów, ręczników papierowych i worków na śmieci. – Nasze przytulisko dla psiaków, azylek i powierzchnie magazynowe potrzebują odświeżenia i wysprzątania – tłumaczy Anita Michalewicz, szefowa lubińskiego TOZ-u.

Wolontariusze TOZ-u tłumaczą, że ponieśli spore koszty w ratowaniu i leczeniu bezdomnych zwierząt, które trafiają do azylu.

-I teraz potrzebujemy wszelkich środków czystości, jak płyny do zmywania, płyny do naczyń, dezynfekcji, mydła w płynie, mioteł drewnianych, zmiotek, mopów, ręczników papierowych i worków na śmieci. Może komuś zalega w garażu albo mógłby nam zasponsorować myjkę ciśnieniową i pistolet natryskowy – apeluje Anita Michalewicz z lubińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Wolontariusze dodają, że w związku z licznymi interwencjami, potrzebne są także wszelkiego rodzaju i rozmiaru smycze, obroże, szelki, miski, kuwety i wszelkie akcesoria dla zwierząt.

-Nasze działania to wolontariat i to dzięki wam możemy pomagać potrzebującym zwierzętom.
Rzeczy można zostawiać w Lubinie pod magazynkiem przy ulicy Konopnickiej 5, niedaleko basenu Ustronie. Każdy datek pomaga w niesieniu pomocy potrzebującym zwierzętom. Wesprzyj nasze działania i spraw, aby świat stał się lepszym miejscem – zachęcają wolontariusze TOZ-u.

 
DSC_0004
DSC_0037
DSC_0042
DSC_0069
DSC_0101

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.