×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Przemków zaprasza. Raj dla wielbicieli miodu i wina. Musicie tam być!

Przez cały weekend nad Przemkowem unosić się będzie zapach tradycyjnych miodów z rodzinnych pasiek pszczelich i oryginalnego wina domowego wyrobu. W sobotę rozpoczęło się XXI Dolnośląskie Święto Miodu i Wina. Dla pszczelarzy to jedna z najważniejszych imprez tego typu w Polsce. 

Przemkowskie święto miodu i wina to prawdziwy raj dla wielbicieli miodu i win. Co roku zjeżdżają tutaj pszczelarze i producenci win z całej Polski. Pandemia sprawiła, że rok temu święto nie mogło się odbyć, ale teraz restrykcje sanitarne nie są już na tyle poważne, że można było bez przeszkód zorganizować te wielkie święto w tym roku.

W Parku Miejskim pojawiło się ponad 130 wystawców. Pszczelarze mają do zaoferowania wiele gatunków miodu i przeróżnych winnych trunków. W pierwszy dzień święta do Przemkowa przyjechały setki turystów, a park tętnił życiem.

-Bardzo się cieszymy, że po roku przerwy spowodowanej epidemią, mogliśmy się znów tutaj spotkać z państwem i zorganizować nasze tradycyjne święto. Zapraszamy do parku, zapraszamy do odwiedzenia straganów z miodem, winem i innymi artykułami czy sprzętem pszczelarskim. Każdy na pewno znajdzie coś tutaj dla siebie. Tegoroczne Dolnośląskie Święto Miodu i Wina uważam za otwarte – powiedział burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak.

I rzeczywiście przemkowski park przeżywał dzisiaj prawdziwe oblężenie. Tłumy przyglądały się także występom dzieci i młodzieży na scenie. A wszystkich mieszkańców Zagłębia Miedziowego i nie tylko zapraszamy do Przemkowa na drugi dzień święta. Około 11.30. zaplanowano pochód uczestników święta wraz z orkiestrą dętą i pocztami sztandarowymi. W samo południe poznamy laureatów tegorocznych konkursów na wzorową pasiekę, wzorcowe gospodarstwo pasieczne oraz na najlepsze miody odmianowe: wrzosowy, wielokwiatowy, rzepakowy, akacjowy lipowy, gryczany, nawłociowy, spadziowy oraz miód wrzosowy z Borów Dolnośląskich.

W niedzielę, podobnie jak w sobotę, czynny będzie mobilny punkt szczepień i mobilny punkt spisowy.

Dolnośląskie Święto Miodu i Wina to impreza cykliczna organizowana w Przemkowie od 1999 roku, w każdy ostatni weekend września. Zdaniem pszczelarzy jest to jedna z najważniejszych imprez pszczelarskich w Polsce. W 2018 r. Przemków po raz pierwszy był również gospodarzem XXXVI Ogólnopolskich Dni Pszczelarza. Dolnośląskie Święto Miodu i Wina jest już rozpoznawalne w całej Polsce, a od 2008 roku zostało objęte ochroną Urzędu Patentowego RP.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Zobaczcie kolorowe pisanki i wielkanocne zające z Gminy Przemków

Dzieci  z Gminy Przemków są gotowe na święta. Przez ostatnie dni dzielne pomagały malować pisanki, świąteczne zajączki, a na zakończenie ozdobiły ogromne jaja, które mogą teraz podziwiać mieszkańcy.

Przemków solidarny z Ukrainą. Mieszkańcy wspierają uchodźców

Pyszne ciasta, przejazdy motorem i występy lokalnych artystów i zespołów – Przemków solidaryzuje się z Ukrainą, która walczy o wolność i niepodległość, a mieszkańcy gminy chętnie wspierają uchodźców uciekających przed wojną. W trakcie koncertu zebrano ponad 18 tysięcy złotych.

Inwestycja, na którą długo czekali mieszkańcy Przemkowa

Przedstawiciele starostwa powiatowego w Polkowicach wizytowali niedawno postęp prac przy przebudowie drogi powiatowej przy ulicy Lipowej w Przemkowie. W ramach inwestycji wyremontowana zostanie jezdnia, po obu stronach powstaną chodniki, podniesione będzie przejście dla pieszych i wybudowane zostaną zjazdy do posesji.

Czołowe zderzenie na krajowej „12” pod Przemkowem. Jedna osoba ranna

Do poważnego wypadku doszło na krajowej „12” pod Przemkowem. Na prostym odcinku drogi czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Oba pojazdy zostały poważnie uszkodzone. Ranna została jedna osoba, która z urazem nogi trafiła do szpitala. Na czas prowadzenia czynności przez policjantów, droga na tym odcinku była całkowicie zablokowana.

Mieszkańcy Gminy Przemków! Termin mija 30 listopada!

Przedstawiciele Gminy Przemków  o obowiązku złożenia ankiety dotyczącej wykazania źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych.

Mieszkańcy Osiedla Głogowskiego skorzystają na Polskim Ładzie

Ponad 10 milionów złotych z Polskiego Ładu trafi do gminy Przemków. Środki w całości zostaną przeznaczone na modernizację infrastruktury drogowej, oświetleniowej i wodociągowej na Osiedlu Głogowskim oraz rewitalizację centrum Przemkowa.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.