×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Rządowe promesy dla gmin popegeerowskich na rozwój infrastruktury

– Taki początek tygodnia, to my lubimy – zgodnie przyznawali samorządowcy, którzy dzisiaj otrzymali promesy na realizację zadań w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Symboliczne czeki wręczył minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. 

Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera odwiedził najpierw legnickie starostwo, gdzie spotkał się z przedstawicielami gmin powiatu legnickiego. Następnie udał się do Polkowic, gdzie przed siedzibą starostwa powiatowego, wręczył samorządowcom promesy.

-To kolejna radosna chwila dla samorządów powiatu polkowickiego. W piątek, pan premier Mateusz Morawiecki, ogłosił rozstrzygnięcie programu wsparcia dla gmin popegeerowskich, łącznie 4,5 miliarda złotych. Natomiast gminy powiatu polkowickiego pozyskały z tego programu około 24 milionów złotych. To są środki, które będą wykorzystywane na różnego rodzaju zadania w gminie i powiecie na inwestycje drogowe i inne projekty, których celem jest zwiększenie komfortu życia mieszkańców małych ojczyzn. Bardzo się cieszę, bo po raz kolejny pokazujemy, że rząd współpracuje z samorządem, że można wspólnie działać na rzecz dobra mieszkańców. Te symboliczne czeki to nie są tylko kartoniki, ale za tym idą realne pieniądze. Samorządy mogą tylko potwierdzić, że już z poprzednich edycji są już zrealizowane zadania, które cieszą lokalne społeczności – powiedział minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Promesy otrzymały dziś następujące samorządy: powiat polkowicki, gmina Polkowice, gmina Grębocice, gmina Gaworzyce, gmina Przemków, gmina Radwanice oraz Związek Gmin Zagłębia Miedziowego.

W następnym tygodniu poznamy rozstrzygnięcia Polskiego Ładu w ramach ochrony zabytków.

 

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!