×
*** Burmistrz Chocianowa został zatrzymany przez policję po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, ubliżał policjantom i domagał się odstąpienia od dalszych czynności ***

Rządowe promesy dla gmin popegeerowskich na rozwój infrastruktury

– Taki początek tygodnia, to my lubimy – zgodnie przyznawali samorządowcy, którzy dzisiaj otrzymali promesy na realizację zadań w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Symboliczne czeki wręczył minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. 

Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera odwiedził najpierw legnickie starostwo, gdzie spotkał się z przedstawicielami gmin powiatu legnickiego. Następnie udał się do Polkowic, gdzie przed siedzibą starostwa powiatowego, wręczył samorządowcom promesy.

-To kolejna radosna chwila dla samorządów powiatu polkowickiego. W piątek, pan premier Mateusz Morawiecki, ogłosił rozstrzygnięcie programu wsparcia dla gmin popegeerowskich, łącznie 4,5 miliarda złotych. Natomiast gminy powiatu polkowickiego pozyskały z tego programu około 24 milionów złotych. To są środki, które będą wykorzystywane na różnego rodzaju zadania w gminie i powiecie na inwestycje drogowe i inne projekty, których celem jest zwiększenie komfortu życia mieszkańców małych ojczyzn. Bardzo się cieszę, bo po raz kolejny pokazujemy, że rząd współpracuje z samorządem, że można wspólnie działać na rzecz dobra mieszkańców. Te symboliczne czeki to nie są tylko kartoniki, ale za tym idą realne pieniądze. Samorządy mogą tylko potwierdzić, że już z poprzednich edycji są już zrealizowane zadania, które cieszą lokalne społeczności – powiedział minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.

Promesy otrzymały dziś następujące samorządy: powiat polkowicki, gmina Polkowice, gmina Grębocice, gmina Gaworzyce, gmina Przemków, gmina Radwanice oraz Związek Gmin Zagłębia Miedziowego.

W następnym tygodniu poznamy rozstrzygnięcia Polskiego Ładu w ramach ochrony zabytków.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkali się wójtowie i burmistrzowie z Powiatu Legnickiego

W Starostwie Powiatowym w Legnicy odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów, w którym udział wzięli gospodarze gmin i miast powiatu legnickiego.

Kulinarne szaleństwa w Wiercieniu. Zapraszamy na Festiwal Zupy!

Ośrodek Kultury Gminy Lubin i Mieczysław Hubka, sołtys Wiercienia w Gminie Lubin, rada sołecka oraz Stowarzyszenia Nasz Wiercień zapraszają na pyszną zupę. Zarezerwujcie sobie czas w najbliższą sobotę, 15 czerwca! Początek imprezy o godzinie 16!

Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy kresowej rodziny

Uczniowie szkół powiatu polkowickiego zdobyli zaszczytne laury w konkursie pod hasłem: „Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy Kresowej rodziny”. Wydarzenie dedykowane było uczniom z trzech województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Laureatom gratulujemy! 

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych. 

Zatrzymali trzech mężczyzn z narkotykami. Teraz staną przed sądem

Mundurowi z komisariatu w Prochowicach przy współpracy z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali trzech mężczyzn. Znaleziono przy nich narkotyki. Cała trójka odpowie za to przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi in kara do 3 lat więzienia.

Pisklaki sokoła wędrownego z HM Głogów i ZWR już mają imiona

Luna, Uncja, Rudna, Flotka, Miedziak i Flotek – takie imiona sokołom wędrownym nadali pracownicy Huty Miedzi Głogów oraz Zakładów Wzbogacania Rud. Przypomnijmy, że ptaki zagnieździły się na kominie HM Głogów oraz na platformie budynku ZWR w Polkowicach.

Sport

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych.