×
*** Burmistrz Chocianowa został zatrzymany przez policję po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, ubliżał policjantom i domagał się odstąpienia od dalszych czynności ***

Seniorzy z gminy Rudna zainaugurowali nowy rok akademicki UTW

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w gminie Rudnej uroczyście zainaugurowali nowy rok akademicki. Dla seniorów przygotowano wiele ciekawych i atrakcyjnych zajęć. To m.in. stretching, Tai Chi, basen, Latino Dance, a także język angielski, ceramika i klub gier strategicznych.

Uroczysta inauguracja odbyła się w Centrum Kultury Gminy Rudna.

-Uniwersytet III Wieku z założenia ma uczyć, wspierać i pomagać, ale zawsze podkreślam, że to my się od was uczymy pogody ducha, optymizmu i wiary, że razem można góry przenosić i świetnie się w swoim towarzystwie bawić. Jestem przekonany, że rok akademicki, który dziś rozpoczynamy będzie pełen ciekawych spotkań, dostarczy niezapomnianych wrażeń, emocji i uśmiechu, czego z całego serca państwu życzę – podkreśla Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Studenci podkreślają, że zajęcia i imprezy w ramach UTW pomagają im odkryć nowe pasje i zainteresowania, ale przede wszystkim są pretekstem do wyjścia z domu.

– Ściągnęły mnie tutaj moje dwie sympatyczne koleżanki i jestem z tego bardzo zadowolona, bo jest naprawdę super. Na ile pozwoli zdrowie i czas, będę uczestniczyć w zajęciach także w tym roku – mówi pani Ela Osiecka z Koźlic.

Danuta Pietraszewska z Koźlic rozpoczyna już trzeci rok na Uniwersytecie III Wieku.

– Zawiązałam bardzo dużo nowych znajomości, uczestniczyłam w zajęciach na ile czas mi pozwalał, bo na co dzień zajmuję się wnuczką, dało mi to wiele radości i satysfakcji – mówi pani Danuta.

Koźliczanie mają silną reprezentację na Uniwersytecie III Wieku. Także z tej miejscowości pochodzi Zofia Job.

– To już mój trzeci rok na uniwersytecie. Najbardziej podobało mi w pierwszym roku jego funkcjonowania, kiedy zajęcia odbywały się u nas w Koźlicach, bo z dojazdem do Rudnej często mamy problem. Mam nadzieję, że w tym roku do tej formuły wrócimy. Najbardziej czekam na wyjazdy i wycieczki, bo dobrze się ze sobą czujemy. To okazja do integracji, ale także poznania nowych, ciekawych miejsc. No i oczywiście najważniejsze: teatr. Najlepiej w Lubinie, bo blisko – mówi pani Zofia.

Radości i emocji podczas uroczystego rozpoczęcia roku akademickiego 2023/2024 nie brakowało. Dostarczyły ich m.in. mażoretki z zespołu “ORCHidea sekcja taneczna Boogi-Woogi ART” i wójt Adrian Wołkowski, który zaprezentował swoje umiejętności wokalne.

 
s1
s3
s4
s5
s6
s7
s8
s9
s11

Wybrane dla Ciebie

Spotkali się wójtowie i burmistrzowie z Powiatu Legnickiego

W Starostwie Powiatowym w Legnicy odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów, w którym udział wzięli gospodarze gmin i miast powiatu legnickiego.

Kulinarne szaleństwa w Wiercieniu. Zapraszamy na Festiwal Zupy!

Ośrodek Kultury Gminy Lubin i Mieczysław Hubka, sołtys Wiercienia w Gminie Lubin, rada sołecka oraz Stowarzyszenia Nasz Wiercień zapraszają na pyszną zupę. Zarezerwujcie sobie czas w najbliższą sobotę, 15 czerwca! Początek imprezy o godzinie 16!

Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy kresowej rodziny

Uczniowie szkół powiatu polkowickiego zdobyli zaszczytne laury w konkursie pod hasłem: „Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy Kresowej rodziny”. Wydarzenie dedykowane było uczniom z trzech województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Laureatom gratulujemy! 

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych. 

Zatrzymali trzech mężczyzn z narkotykami. Teraz staną przed sądem

Mundurowi z komisariatu w Prochowicach przy współpracy z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali trzech mężczyzn. Znaleziono przy nich narkotyki. Cała trójka odpowie za to przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi in kara do 3 lat więzienia.

Pisklaki sokoła wędrownego z HM Głogów i ZWR już mają imiona

Luna, Uncja, Rudna, Flotka, Miedziak i Flotek – takie imiona sokołom wędrownym nadali pracownicy Huty Miedzi Głogów oraz Zakładów Wzbogacania Rud. Przypomnijmy, że ptaki zagnieździły się na kominie HM Głogów oraz na platformie budynku ZWR w Polkowicach.

Sport

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych.